Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pensilvanya'daki saltanata bakın!

Giriş Tarihi: 19.5.2015
Pensilvanya'daki saltanata bakın!

Fetullah Gülen'e "Niye gelmiyorsun Pensilvanya'dan" diye soran Erdoğan: Beyefendiye vermişler 400-500 dönüm yer, saltanata bak ya. Hem de Amerika'da. Durmadan da davalar açıyor. Ne kadar da parası var. Bu harcı nereden buluyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de yaşamını sürdüren Fetullah Gülen'i eleştirerek, "Niye gelmiyorsun Pensilvanya'dan? E gel, suçun yoksa gel. Beyefendiye vermişler 400-500 dönüm yer, saltanata bak ya. Hem de Amerika'da" dedi. Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde halka seslenen Erdoğan, konuşmasında özetle şunları söyledi:
MURSİ'NİN AKIBETİ İLE TEHDİT EDİYORLAR: Biz demokrasi, istikrar diyoruz; onların akıllarında 27 Mayıs var, Sisi var, darbe var. Bizi Mursi'nin akıbeti ile tehdit ediyorlar. "Yüzde 52 ile seçilen cumhurbaşkanına idam" diyorlar. Bizi Mursi'nin aldığı ceza ile korkutuyorlar. Biz medya gruplarını, paralel örgütü iyi biliriz. Biz demokrasi, özgürlük, istikbal diyoruz. Bunların aklında 27 Mayıs'taki cunta darbesi ile işbaşına gelmek var. Bunların aklında Mısır'daki gibi darbe ile yönetimi ele geçirmek, şehitlerin sayısını artırmak var.
O MANŞETİ KİM ATMIŞTI?: Okullarda başörtüsünü serbest bırakan kanun çıktığında attıkları "411 el kaosa kalktı" manşetini hatırlamamak mümkün mü? Kim atmıştı bu başlığı? Doğan Medya Grubu. Ey Doğan Medya Grubu, bununla bir yere varamazsın, varamayacaksın da. Unuttuğunuz bir şey var. Türkiye eski Türkiye değil. Menderes'in akıbetini, Mursi'nin durumunu örnek göstererek yaptığınız çağrılara cevap umduğunuz yerden değil milletin sinesinden geliyor. Millet ne diyor. 'Söz de karar da milletin' diyor. Milletimiz 12 yılda her seçimde aynı mesajı iletti.


ÇAMUR BİLE AKMIYORDU. MUSLUKLAR TISSSS: Yahu çamur akarsa anlarım. İstanbul'a belediye başkanı olduğum zaman çamur bile akmıyordu. Musluklar 'tıssss' diyordu. Ama öyle bir adım attık ki o gün bugün İstanbul susuz değil. Bir yerden talimat almışçasına kurumlarımıza hücum ediyorlar. Şimdi bunlara gereken dersi vermek lazım. Bir tane adayları var müftü, sözde müftü. Benim partimin dini zerdüştlük olsa ben yine orada aday olurum. Bu adam Diyarbakır müftüsüydü. Ne büyük yanlışlar yapılmış. Bundan sonra zaten yeri yurdu belli oldu.
MERCEDES'E BİNMEK LÜKS OLMAKTAN ÇIKMIŞ: Baktılar ki tutmuyor, bu defa Diyanet İşleri Başkanı'na bir Mercedes araba hikayesi tutturmaya çalıştılar. 1 milyon dediler, arabanın bedeli 330 bin lira. Bugün Mercedes'e binmek lüks olmadan çıkmış. O adamların hepsinin altında Mercedes var. Kendi yavrularını yurtdışında okutuyorlar, gelip bize çakıyorlar. Açık, net oyna. Kalktı ana muhalefet diyor ki "imam hatipleri kapatmayacağız" E tabi Kayseri orası. Seçim beyannamesinde var 1+8+4. Bu formül imam hatiplerin orta kısımlarının kapatılması formülüdür. Artık başörtünüze saldırı var mı? Özgürce yaşamak bu be... Kardeşçe yaşamak bu be...
SALTANATA BAK YA...: Niye gelmiyorsun Pensilvanya'dan? E gel, suçun yoksa gel. Beyefendiye vermişler 400-500 dönüm yer, saltanata bak ya. Hem de Amerika'da. Durmadan da davalar açıyor. Ne kadar da parası var. Bu harcı nereden buluyor? Hale bak. Ve hala bunlara aldanan kardeşlerim var. Ben diyorum ki artık bu aldanmayı bırakın. Biz uluhiyette Allah'tan başka hiçbir güç tanımayız.

'BUNLAR BANKALARI SIFIRLADI'
"Yahu bunlar bankaları sıfırladılar. 30'a yakın banka iflas etti ve devlet 40 milyar dolar borçlandı bunlar yüzünden. Ve çok enteresandır. İşçiden memurdan hatırlayın zorunlu tasarruf adı altında para topladılar. 13,5 milyar dolar para topladılar. Ve bu parayı biz ödedik. Aynı şekilde tuttular, size ev vereceğiz dediler, onun için de para topladılar. Onu da biz ödedik. Ne dedi? Dökülün sokağa, şimdi oy istiyor. Paralel çete aracılığıyla devleti çökertmeye kalktılar ama hamdolsun hepsi boşa çıktı. Şimdi yine topyekun bir saldırıyla daha karşı karşıyayız. Onun için yeni Türkiye hedefimize saldırıyorlar. İstiyorlar ki Türkiye yeniden 1940'ların, 70'lerin, 90'ların Türkiyesi haline gelsin. İstiyorlar ki millet aradan çekilsin. Buna muvaffak olamayacaklar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pensilvanya'daki saltanata bakın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN