Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Benim nezdimde Sisi Mısır'ın değil

'te ortak basın toplantısı düzenledi.

Giriş Tarihi: 20.5.2015 14:42 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 23:19
Erdoğan: Benim nezdimde Sisi Mısır'ın Cumhurbaşkanı değil

Saraybosna'da Cumhurbaşkanlığı konseyi üyeleri ile ortak açıklama yaptı

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Sayın Başkan, Devlet Başkanlığı Konseyi'nin saygı değer üyeleri, öncelikle bu misafirperver ziyaret için kalbi teşekkürlerimi iletiyorum. Bizler için çok anlamlı, önemli bir ziyaret. Bildiğiniz gibi, başbakanlık dönemimde verdiğimiz bir söz vardı. Tarıma 100 milyon euroluk bir destek. Bunun 80 milyonluk kısmı yerine getirildi. Ziraat Bankamızın burada yapmış olduğu yatırım son derece örnek bir yatırımdır.

TİKA burada çok ciddi yatırımlar yaptı. Bundan sonraki süreçte de bu adımlar devam edecek. Burası önemli bir destinasyon diye düşünüyorum. Savunma sanayi noktasında 'in bir birikimi var. Ben bu ziyaretin hakikaten çok çok verimli olduğunu düşünüyorum.

SORU CEVAP:

MISIR'DA İDAM KARARI

Mısır'da hakkında idam kararı verilen Mursi ile alakalı bir telefon diplomasisi yürüttüğünüz ifade edildi. BM nezdinde bir adım atıldı mı?" sorusuna Erdoğan, "Mısır'da en başından beri darbe girişimini desteklememiz, tasvip etmemiz mümkün değildi. Özellikle de demokrasiye inanmış bir lider olarak. Bugünün geleceği dünden belliydi. Ben uluslararası platformlarda şuanda darbesi Sisi'yi Cumhurbaşkanını kabul etmediğimi söyledim. Şuanda yine söylüyorum. Benim için Mısır'ın Cumhurbaşkanı benim için Mursi'dir. BM'de aynı masaya onunla oturmadım. Oturursam, kendimi inkar ederim. Oturursam demokrat olmam."

HDP BİNALARINA SALDIRI

"Onlara da soruyorum. Siz eğer demokrasiye inanıyorsanız, demokratsanız, nasıl kabul ediyorsunuz? Bakın öznesi olmayan açıklamalar yapıyorlar. Neymiş, idam kararları doğru değilmiş. Kim bu idam kararını verenler? Şuanda da Dışişleri Bakanlığımız çeşitli adımlar atmış durumda. Bu işin takipçisi olacağız."

HDP'nin Adana ve Mersin il binalarına düzenlenen saldırılara ilişkin sorulan soruya, "İçişleri Bakanlığımız bir zanlıyı tespit etti, çalışmalar sürüyor. En başından beri seçimlerin suhuletle geçmesi için uğraşıyoruz. Ama biliyorsunuz Van'da "musluklardan kan akacak" şeklinde afişler astılar.

18'inde vekil olun askerliğe sayalım

Ey Doğan niye rahatsız oldun?

Sisi ile görüşmeyi reddetti

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Benim nezdimde Sisi Mısır'ın Cumhurbaşkanı değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN