Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ey Doğan niye rahatsız oldun?

Giriş Tarihi: 20.5.2015
Ey Doğan niye rahatsız oldun?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'nin idam kararı sonrası kendisini ima yollu tehdit eden Doğan Medya Grubu'na sert çıktı. Erdoğan, Aydın Doğan'ın daha önce kendisini tehdit etmeye yeltendiği bir görüşmeyi de ilk kez açıkladı. Ankara'da dün Esertepe Rekreasyon Alanı'nın açılış törenine katılan Erdoğan, şunları söyledi:

MİLLETİN OYUNA SAYGIN YOK:
Ey Doğan, niye rahatsız oldun? Sen değil misin '411 el kaosa kalktı'? Sen değil misin benim seçilme hakkım elimden alındığı zaman 'Muhtar bile olamaz' diye başlık atan? Bütün köşe yazarlarınla bize saldırdığın o günleri unutacağımızı mı zannediyorsun? Cumhurbaşkanı oldum, aynı şekilde devam ediyorsun. Milletin verdiği oya saygın yok.


BEN KASIMPAŞALIYIM:
Bak Doğan, sana şunu söyleyeyim. Bana gelip, şu anda ekranları başında bizi izleyenler, tüm milletime bunu anlatıyorum. Bugüne kadar hiçbir yerde söylemedim, bundan sonra söyleyeceğim. Bu, çok hassas bir konu. Bana gelip 'sizin döneminizde 1'e 5 kazandım' diyen sen değil misin? Bana gelip, İstanbul Conrad Otel'de, aynen şu ifadeler: 'Ben, Sayın Demirel'le de çalıştım. Ben, Tansu Hanım'la da çalıştım. Özal'la da çalıştım. Sayın Özal, medyayla da olmaz, onsuz da olmaz, bana bunu söyledi. Tansu Hanım, zaten bizlerle baş edemedi.' Bunları anlatınca ben, kendisine o zaman şunu söyledim: Aydın Bey, ben doğma büyüme Kasımpaşalıyım. Şunu bilmeni isterim. Bizim Rabbimize verilecek bir borcumuz var, can borcumuz. Onun vakti saati, onda bellidir ama şunu bilmeni isterim. Hakkın olanı her zaman alırsın ama hakkın olmayanı bizden öncekilerden aldığın gibi bizden alamazsın. Bunu bilmen lazım.' Ben, bunu söyledim.YALAN YANLIŞ CEVAP:
Yarın öbür gün bütün ekibini toplayacak yalan yanlış bir senaryoyla bize cevap verecektir. Bunlar hükümet yıkmaya, hükümet kurmaya alışmış olan yazılı ve görsel medyadır. Her türlü saltanatı bunlar sürerler ama Cumhurbaşkanlığı Külliyesiyle ilgili yazdıklarını biliyorsunuz. Külliyeyi şahsıma mı yaptım? Bu milletin onur makamı orası.

KEFENLE YOLA ÇIKTIK:
Biz bu yola çıkarken kefenimizi giyerek yola çıktık. 'Bu iş sadece sizin oyunuzla olmaz, gerekirse darbeyle darağacıyla buna engel oluruz' demeye çalışıyorlar. Ama bilmedikleri bir şey var, bu millet artık eski Türkiye'ye izin vermez. İnşallah 7 Haziran'da milletimiz iradesini güçlü şekilde ortaya koyarak, vesayete ve eski Türkiye özlemcilerine geçit vermeyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ey Doğan niye rahatsız oldun?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN