Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Yeni Türkiye'yi hep birlikte belirleyeceğiz''

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Soruyorum Demirtaş'a, madem demokratsın, Kandil'e, 'Tehdit mektupları gönderme' diyebiliyor musun?" dedi.

Giriş Tarihi: 20.5.2015 19:12 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 19:12
Yeni Türkiye'yi hep birlikte belirleyeceğiz''
Başbakan Yardımcısı , son günlerde doğudaki büyük illerde terör örgütünün çok ciddi baskısı olduğunu belirterek, "Şimdi soruyorum 'a bunu nasıl içine sindiriyorsun. Şimdi demokrasi havarisi kesildin ya batıda, Nişantaşı'na çevirdin kıbleni. Çok şirin pozlar veriyorsun. Ben de diyorum ki birileri işte sizin uzantısı olduğunuz, vesayeti altında olduğunuz, listelerinizi bile belirleyen terör örgütü, her söylediğinize sizi azarlayan terör örgütü, şu an kapı kapı insanlara tehdit mektubu gönderiyor, haraç mektupları gönderiyor. Madem demokratsın, çıkıp da KCK'ya, PKK'ya, Kandil'e, 'Sen milleti tehdit etme, tehdit mektupları gönderme, haraç mektupları gönderme' diyebiliyor musun?" dedi.

Akdoğan, Mamak ilçesindeki Seymen Konağı ve Parkı'nın açılış törenine katıldı. Akdoğan, törende yaptığı açıklamada, örgütün kapı kapı gezerek halkı tehdit ettiğini, gidemediklerinde de tehdit mektubu gönderdiğini ifade etti.

AKDOĞAN, ŞÖYLE DEVAM ETTİ:

"Şimdi soruyorum Selahattin Demirtaş'a bunu nasıl içine sindiriyorsun. Şimdi demokrasi havarisi kesildin ya batıda, Nişantaşı'na çevirdin kıbleni. Çok şirin pozlar veriyorsun. Ben de diyorum ki birileri işte sizin uzantısı olduğunuz, vesayeti altında olduğunuz, listelerinizi bile belirleyen terör örgütü, her söylediğinize sizi azarlayan terör örgütü, şu an kapı kapı insanlara tehdit mektubu gönderiyor, haraç mektupları gönderiyor. Madem demokratsın, çıkıp da KCK'ya, PKK'ya, Kandil'e, 'Sen milleti tehdit etme, tehdit mektupları gönderme, haraç mektupları gönderme' diyebiliyor musun? Hadi Kandil'e ses çıkaramıyorsun, KCK'ya laf edemiyorsun, bölge insanına çağrı yap, de ki, 'Ey bölge halkı, sen bu HPG'nin, PKK'nın, KCK'nın gönderdiği, haraç ve tehdit mektuplarını kale alma git hür iradenle oy ver' çağrısı yapabiliyor musun? İşte bunları yapamıyorsan, vatandaşa veya Kandil'e bu çağrıyı yapamıyorsan, demokrat falan olmaz senden."

Akdoğan, AK Parti giderse güven ve istikrarın bozulacağını ve Türkiye'nin tekrar IMF'nin kapısına gideceğini bildirdi.

AK Parti iktidarı öncesi Türkiye'de memur maaşlarının ödenemediğini belirten Akdoğan, "IMF'nin kapısına gidip bir milyar dolar için yalvarıyorlardı. Şimdi Türkiye'yi tekrar kulu kölesi yapmak, içe kapamak, etkisiz bir ülke yapmak istiyorlar. Bunun için eski Türkiye'ye dönüş projesi. Bu muhalefet aslında koalisyon olamayacağını biliyor. Şu an muhalefet koalisyonu oldu, muhalefette birleştiler. Hepsi tek parti gibi aynı amaca hizmet ediyorlar. Amaçları kazanmak değil, AK Parti'ye kaybettirmek. AK Parti kaybederse ne olacak, eski Türkiye'ye dönecekler" diye konuştu.

"VATANDAŞLARIMIZ ÖZGÜR BİR ŞEKİLDE SANDIĞA GİTSİNLER"

Akdoğan, AK Parti'nin 2023 vizyonunu yakalamaya ve yeni Türkiye'yi kurmaya çalıştıklarını ifade ederek, yeni Türkiye'nin ötekisi olmayan, kimsenin horlanmadığı ve dışlanmadığı bir ülke kurmak için mücadele ettiklerini söyledi.

"Demokrasiye inanan insan silahlı yöntemi, mücadeleyi devre dışı bırakır, kınar, onun vesayetinden çıkar" diyen Akdoğan, "Bu yüzden ben diyorum ki bunların gelişmesi, güçlenmesi demokrasiye hizmet etmiyor. Vatandaş bunlara oy veriyor ama arkasındaki elinde silah olan adamın dediği oluyor, onun sözü geçiyor" dedi.

Akdoğan, milletin sandıkta hür iradesiyle geleceğini belirleyeceğine dikkati çekerek, "Yeni Türkiye'yi hep birlikte belirleyeceğiz. Hangi partiye olursa olsun vatandaşlarımız özgür bir şekilde sandığa gitsinler, iradelerini ortaya koysunlar. Türkiye'nin geleceğinde 'ben de söz sahibiyim' desinler" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Yeni Türkiye'yi hep birlikte belirleyeceğiz''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN