Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başsavcıya linçe terör soruşturması

Fethullah Gülen’in yardımcısının polis müdürüne talimat verdiğini tespit eden Başsavcı Vekili, paralel yayın organlarının hedefi oldu. Başsavcılık, söz konusu yayın organları hakkında terör soruşturması başlattı.

Giriş Tarihi: 22.5.2015 01:07 Güncelleme Tarihi: 22.5.2015 01:45
Başsavcıya linçe terör soruşturması
Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın makamında şehit edilmesi ardından yargı mensuplarının hedef gösterilmesine karşı duyarlı davranan İstanbul Başsavcılığı, savcıları açık hedef gösteren paralel yapının yayın organlarına terör soruşturması başlattı.

Paralel yapının yayın organları son günlerde Fethullah Gülen'in yardımcısı Sinan Dursun ile irtibatını belirlediği polis müdürü Hamza Tosun'u tutuklamaya sevk eden İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsmail Uçar'ı hedef tahtasının merkezine oturttu. Başta Zaman olmak üzere yapının destekçisi gazete ve internet siteleri Başsavcı Vekili Uçar'ı itibarsızlaştırmak için yalan üzerine yalan manşetler attı. İsmi ve bazı sitelerde de fotoğrafı kullanılan İsmail Uçar hedef haline getirildi.

ÖRGÜT SORUŞTURMASI


Başsavcılık, yargı mensuplarının hedef yapılmasına karşı daha sıkı tedbirler alınması kararı çerçevesinde İsmail Uçar'ın adını yalan haberlerle deşifre etmek suretiyle hedef gösteren paralel yapıya ait yayın organları hakkında terör soruşturması başlattı. Savcı İsmail Uçar'ı açıkça hedef gösterdiği ifadeleri manşetlerine taşıyan söz konusu yayın organlarının sorumlu müdürleri ilerleyen günlerde soruşturmayı başlatan İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nda ifade verecekler. Başsavcılığın Aralarında Aktifhaber isimli sitenin de bulunduğu söz konusu yayın organlarının internette yer verdikleri yayınların engellenmesi için mahkemeye başvuru da yaptığı da öğrenildi.

ARZU YILDIZ'A TERÖR SORUŞTURMASI

Hakkında terör soruşturması başlatılan isimlerden birisi de Grihat isimli sitenin muhabiri Arzu Yıldız… Grihat isimli paralel yayın organında tutuklu eski emniyet müdürü Yakup Saygılı'nın müfettişlere verdiği bir ifade metnini haberleştiren Yıldız, Başsavcı Vekili İsmail Uçar'ın açık hedef gösterilmesi suçunu işlemekle suçlanıyor. Paralel yapının televizyonlarında da boy gösteren bu şahıs, söz konusu haberde aslı astarı olmayan açık iftiraların ard arda sıraladığı ve Terörle Mücadele Kanunu'nun 6. Maddesine de aykırı olarak terör savcısının adını deşifre ettiği gerekçesiyle soruşturulacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başsavcıya linçe terör soruşturması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN