Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan esnaf temsilcilerini kabul edecek

Giriş Tarihi: 21.5.2015 13:52
Cumhurbaşkanı Erdoğan esnaf temsilcilerini kabul edecek

Sinan Erdem Spor Salonu'nda 25 Mayıs'ta yapılacak esnaf buluşmasına, Türkiye genelinden 13 federasyon, 82 birlik, 3 bin 53 oda ve derneklerden katılım olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 25 Mayıs'ta İstanbul'da Sinan Erdem Spor Salonu'nda esnaf buluşmasına katılması bekleniyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü'nce düzenlenecek esnaf buluşmasına, Türkiye genelinden 13 esnaf federasyonu, 82 birlik, 3 bin 53 oda ve derneklerden katılım olacak.

Cumhuriyet tarihinde Esnaf ve Sanatkarlar Şurası'na katılan ilk Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki esnaf buluşmasına da davet edildi.

Bu büyüklükte ilk kez yapılacak esnaf buluşmasına katılımı beklenen Erdoğan, burada esnafa hitap edecek.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelmeyi dört gözle beklediklerini söyledi.

Uğur, 2011'de Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde taksicileri ziyaret ettiğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bu kez Cumhurbaşkanı olarak esnafı ziyaret edecek. İstanbul esnafı ile bir araya gelecek Cumhurbaşkanımızın esnafa yeni müjdeler vermesini bekliyoruz. Cumhurbaşkanı olarak da taksicileri ve esnafı ziyaret ettiğini görmek bizleri onurlandıracak. Başbakanlığı döneminde Sayın Cumhurbaşkanımızın taksici buluşmasında sorunlarımızı ve çözüm önerilerimizi içeren dosyamızı kendilerine takdim etmiştik. Geçtiğimiz hafta Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun taksici esnafına verdiği ÖTV'nin kaldırılması müjdesi, bu buluşmanın eseri ve hükümetin taksiciye sahip çıktığının en belirgin göstergesidir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağırlamak esnafı şereflendirecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan esnaf temsilcilerini kabul edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN