Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'tan skandal yazısı

Daha önce New York Times'a yazdığı makale ile Türkiye'yi İran'a benzeterek eleştiren , 7 Haziran seçimleri öncesi yine çok tartışılacak bir yazıya imza attı. Şafak, " barajı aşamazsa, kan akar" dedi.

Giriş Tarihi: 21.5.2015 08:54
Elif Şafak'tan skandal HDP yazısı
, İngiliz gazetesi 'a yazdığı yazıda Türkiye'de 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

'NİN BARAJI AŞAMAMASI

Elif Şafak, 7 Haziran genel seçimlerine ilişkin HDP'nin barajı aşamaması durumunda Türkiye'nin silahlı çatışma günlerine geri dönebileceğini yazdı.

KÜRTLERİN BABASI APO

Elif Şafak, ''Kürtlerin sürpriz hediyesi Türkiye'de birlik olabilir'' başlıklı yazısında Abdullah Öcalan'ı 'Kürt halk hareketinin babası' olarak nitelendirdi.

Elif Şafak'ın Financial Times'a yazdığı yazıdan bir bölüm;

''Seçimde sonuç ne olursa olsun, demokrasinin Kürtler için inişli çıkışlı bir yol olarak kalması muhtemeldir. Hareket ülkenin geri kalanına da egemen olan otoriterlik kültüne bağışık değildir. PKK'nın hapisteki lideri Abdullah Öcalan Kürt hakları hareketinin babası kabul edilir.

HDP yüzde 10 barajını geçmede başarısız olur ve Kürtler Meclis'te temsil edilemezse, Kürt siyasetinde şahinlerin etkisi artabilir. Türkiye de silahlı çatışma günlerine geri dönebilir''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elif Şafak'tan skandal HDP yazısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN