Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte HDP'ye saldırısını yapan teröristin ilk görüntüsü

Terörist Savaş Yıldız'ın ilk görüntüsü. Bombaları bir gün önce parti binalarına bıraktı

Giriş Tarihi: 21.5.2015 20:55 Güncelleme Tarihi: 21.5.2015 21:17
İşte HDP'ye saldırısını yapan teröristin ilk görüntüsü

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sinop mitinginde HDP'nin Adana ve Mersin'deki binalarına yapılan saldırı ile ilgili "DHKP-C'den tutuklanan bir terörist" olarak açıklamıştı.

İçişleri Bakanlığı da HDP binalarına yapılan saldırı ile ilgili şahsın açık kimliğinin güvenlik birimlerince tespit edildiğini, eylemi gerçekleştiren şahsın daha önce 2007 yılında Ankara'da yasa dışı sol bir örgütün faaliyetlerine katılarak tutuklandığını, yine aynı yılda İstanbul'da yasa dışı sol bir örgüt faaliyetleri ile irtibatlı olmaktan gözaltına alındığını açıklamıştı.Bakanlık'tan olayla ilgili şu açıklama yapılmıştı:

"Adana/Seyhan ve Mersin/Akdeniz HDP parti binalarında 18.05.2015 tarihinde saat 10.00 sıralarında el yapımı bombaların patlaması neticesinde 4 vatandaşımız çeşitli yerlerinden yaralanmış ve maddi hasar meydana gelmiştir. Patlamalarla ilgili olarak güvenlik güçlerimiz tarafından soruşturmalar derhal ve titiz bir şekilde başlatılmış, yapılan çalışmalarda olayın çiçek saksıları içerisine gizlenmiş patlayıcı düzeneklerinin kullanılması neticesinde meydana geldiği anlaşılmıştır. Güvenlik görevlilerimiz tarafından yapılan yoğun ve titiz çalışmalardan; bombaların bir gün öncesinden şüpheli bir erkek şahıs tarafından bahsi geçen parti binalarına bırakıldığı, şahsın ailesi ile birlikte 1990 yılında Van İlimizden gelerek Adana İlimize yerleştiği, her iki eylemin failinin de aynı şahıs olduğu belirlenmiştir. Şahsın açık kimliği güvenlik birimlerince tespit edilmiştir. Eylemi gerçekleştiren şahsın daha önce 2007 yılında Ankara İlinde yasadışı sol bir örgütün faaliyetlerine katılarak 2911 sayılı Kanuna muhalefet ve kamu malına zarar vermek suçlarından tutuklandığı, yine aynı yılda İstanbul ilinde yasadışı sol bir örgüt faaliyetleri ile irtibatlı olmaktan gözaltına alındığı anlaşılmıştır. Şahsın yakalanmasına yönelik olarak gereken tüm çalışmalar özenle yürütülmektedir. Bu vesileyle olayda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte HDP'ye saldırısını yapan teröristin ilk görüntüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN