Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel yapı garibandan toplayıp Batı'da harcıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Paralel yapının garibandan topladıkları paraları yurtdışında nerelere harcadığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 21.5.2015 13:47
Paralel yapı garibandan toplayıp Batı'da harcıyor
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn'ı terleten bir soru sordu.

AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn'a Avrupa Birliği'nin sürekli yaptığı yargı bağımsızlığı vurgusunu hatırlatan Çavuşoğlu, Hahn'la konuşmasını şu sözlerle aktardı: "

"Kendisine, 'sürekli yargı bağımsızlığı diyorsunuz ama bugüne kadar yargı bağımsızlığını ciddi şekilde tehdit eden, yargının içindeki paralel çete ile ilgili hiçbir şey söylemediniz. Bunun böyle olmadığına mı inanıyorsunuz, haberiniz mi yok, yoksa bu konuyu yok mu sayıyorsunuz?' diye sordum."

Paralel çetenin etkin olduğu yurtdışında Türkiye hakkında doğru bilgiler vermediğini söyleyen Çavuşoğlu, cemaatle ilgili çok çarpıcı bilgiler de verdi.

Paralel yapının yerel gazeteler çıkartarak Türkiye hakkında dürüst bilgi vermediklerini belirten Çavuşoğlu, Türkiye'den, gariban insanlardan bugüne kadar 'hizmet yapıyoruz' kisvesi altında topladıkları paraları da buralara harcadıklarını söyledi.

Çavuşoğlu, Paralel yapının özellikle Amerika'da da think-thank'lere sponsorluk yaparak garibanların paralarını bol bol buralara aktardığını da dile getirdi.
Kaynak : Milliyet
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel yapı garibandan toplayıp Batı'da harcıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN