Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçimlere öfke virüsü bulaştırmaya çalışıyor

Davutoğlu, HDP'ye yönelik saldırılar sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'yi suçlayan Demirtaş'a yüklendi: Seçimlere öfke ve kutuplaşma virüsü bulaştırmaya çalışan tutum sergiledi

Seçimlere öfke virüsü bulaştırmaya çalışıyor
Genel seçim programlarını tüm hızıyla sürdüren Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dünkü temposu da oldukça yoğundu. Davutoğlu, güne ATO Kongre Merkezi'nde şehit yakınları ve gaziler için düzenlenen iş kurası törenine katılarak başladı. Daha sonra, partisinin Genişletilmiş İl ve Belediye Başkanları Toplantısı'na katıldı. Ankara'daki programlarının ardından Çorum ve Yozgat'a geçerek vatandaşlara hitap eden Davutoğlu tekrar Ankara'ya dönerek Yenimahalle-Şentepe teleferik hattının açılış törenine, ardından da Büyükşehir Belediyesi ANKA Park ses ve ışık gösterisine katıldı. Davutoğlu gün boyunca yaptığı konuşmalarda şu mesajları verdi:

DEMİRTAŞ'A YÜKLENDİ

Adana ve Mersin'de HDP binalarına yapılan saldırıdan hareketle yapılan yorumlar, gerçekten bu saldırının arkasındaki güçlerin neyi planladıklarını açıkça ortaya koyuyor. İçişleri Bakanımızdan kapsamlı bir brifing aldım. Talimatı da verdim. Biz bu tepkiyi gösterirken bir baktık HDP eş başkanı açık bir şekilde bunun sorumlusunun cumhurbaşkanımız olduğuna dair hiç mesnedi olmayan ve seçimlere öfke ve kutuplaşma virüsü bulaştırmaya çalışan tutum sergiledi.FAİL TESPİT EDİLDİ: İçişleri Bakanımla konuştum, faili biliyoruz, tespit ettik. İnşallah yakalanacak, adalete teslim edilecek. Fail adalete teslim edildiğinde bizi fütursuzca suçlayanlar özür dileyecekler mi? Bütün bu fırsatçı çete var ya, hepsinin bize birer özür borcu var.
KAOSA İZİN VERMEYİZ: Bugün (dün) sabah Mardin'de yine bir saldırı oldu parti binamıza, el bombasıyla. Hiçbirinden çıt yok. Onlara en ufak bir saldırı olsa biz hemen kınıyoruz. Şiddeti telin ediyoruz ama bunların bir ayağı terör halinde dağda bir ayağı demokrasi diyerek ovada. Birileri, AK Parti'ye oy verirseniz şiddete maruz kalırsınız mesajı vermek istiyorsa hiçbir şekilde ülkemizin kaosa kriz ortamına sürüklenmesine izin vermeyiz.
PARALEL PARTİ: Şimdi karşımızda üç tane parti var, görünüşte. Bir de Paralel Parti var. Paralel Devlet'ten sonra Paralel Parti kurdular. Hepsi birden 4 ediyor. Onların uluslararası piyonları diyor ki, üç yanlış bir araya gelsin. Yani CHP, HDP ve MHP. Bir yanlış da Paralel onları orkestra şefi gibi idare etsin ve bir doğruyu, AK Parti'yi götürsün.
BAŞ EĞENDEN İKTİDAR OLMAZ: Bahçeli ne zaman dik durdu da şimdi milli birliği savunuyor. 28 Şubat'ın hükümetini onlar kurdu, yetmedi 99 seçimlerinde başörtülü seçilen bir milletvekiline "başörtünü aç Meclis'e öyle git" dedi. Her baskıya baş eğenden milli iktidar olur mu?

GÜLİZAR TEYZE İLE BULUŞTU
Başbakan Davutoğlu, Çorum'daki konuşmasının ardından Gülizar Kızmaz'ı yanına çağırdı. Gülizar Teyze'nin seçim arabasının üzerinde bulunan kendi resmini öperken çekilmiş fotoğrafını gördüğünü söyleyen Davutoğlu, "Öyle etkilendim ki, 'Bu teyzeyi bulun' dedim. Kendisini de manevi anne olarak göreceğim. Eğer bir hanımefendi uzaktaki birine böyle bir muhabbet duyuyorsa buna 'ana muhabbeti' derler, ona da 'evlat' derler" diyerek Gülizar Teyze'nin elini öptü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçimlere öfke virüsü bulaştırmaya çalışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN