Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte tehdit mektupları

PKK'nın HDP'den başka partiye verilecek oylar için isme yazılı gönderdiği mektuplarda, "Ya özeleştiri verirsiniz ya ölüm peşinizden gelir" tehditleri yer alıyor

Giriş Tarihi: 22.5.2015
İşte tehdit mektupları
PKK'nın vatandaşa 7 Haziran'da HDP'ye oy vermesi için yaptığı baskılarla ilgili yeni mektuplar ortaya çıktı. Terör örgütü PKK'nın bölgede HDP'den başka partiye verilecek oylar için vatandaşlara isimleri yazılı olarak gönderdiği mektuplarda, "sizden başka bir partiye oy gitsin o zaman hesabımız büyük olacak. Tavrımız sert olacak. Tercih sizin" tehditleri yer alıyor.

'İLK VE SON UYARIMIZ'
Önceki gün Anadolu Ajansı'nın yayınladığı mektuptan sonra farklı ailelere giden tehdit mektuplarına SABAH ulaştı. Güvenlik birimlerine ulaşan o mektuplarda "Hezen Parastina Gel" damgası ile bölgede ailelere gönderilen mektuplarda farklı partilere oy verilmesiyle ilgili, "Ya Tendürek'e gelir özeleştiri verirsiniz ya da biz oraya gelmek zorunda kalacağız" şeklinde tehditler savurdu. Birçok aileye HDP'ye oy vermemeleri ve özeleştiri yaprak örgüte bağlılıklarını bildirmemeleri halinde "Ölümün sizin ve ailenizin peşinden geleceğine emin olabilirsiniz" denildi. Bir mektupta "Sonuçta her namuslu Kürdün yolu bellidir. Pratiğiniz bu şekilde devam ederse bizim tavrımız kesinlikle çok sert olacaktır. Bu size ilk ve son uyarımızdır. Tercih sizindir. Tendürek Bölge Komutanlığı" ifadeleri yer aldı.

DEMİRTAŞ DALGA GEÇTİ

Daha önce tehditle oy toplandığı iddiaları için, "Kim tehditle oy veriyorsa bizim yanımıza gelsin" diyen Demirtaş, tehdit mektupları ortaya çıkınca dalga geçmeyi tercih etti. Demirtaş'ın tutumu "Samimiyet" tartışmalarına neden oldu. SABAH'ın konu ile ilgili emniyet birimlerinden edindiği bilgiye göre sandığa düşen silah tehdidine karşı güvenlik önlemleri artırılacak. Hem seçim ve ve teşkilat binalarına saldırıların hem de seçmene giden örgüt tehditlerinin masaya yatırılacağı "Seçim güvenliği toplantısı" yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte tehdit mektupları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN