"Pensilvanya'dan burayı idare etmeye kalkıyor"

Pensilvanya'dan burayı idare etmeye kalkıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ile HDP için 'bal kaymak olmuşlar" dedi. 'da dün toplu açılış törenine katılan Erdoğan, Cumhurbaş-kanlığı seçiminde kendisine yüzde 95.7 oranında destek veren Sincik ilçesini de ziyaret etti. Erdoğan, Sincik ile Adıyaman'daki konuşmalarında şu mesajları verdi:

SULTAN DEĞİL HİZMETKÂRIM: Benim sultan olmak gibi bir derdimin olduğundan bahsediyor. Bu fakir hiçbir zaman sultan olmanın gayreti içerisinde olmadı. Bu kardeşiniz için sultanlık derdi olduğunu iddia edenler, yıllardır burada ağalık postu sattılar. Ben ne ağayım, ne de sultanım. Ben hizmetkârım.

OPERASYON YAPTIRMAYIZ: Vatanımızın üzerinden asla operasyon yaptırmayız. Buna heveslenenler avuçlarını yalarlar. Karşılarında silahlı kuvvetleri, güvenlik güçlerini, bizi ve milletimizi bulurlar. Çıkmış bir Paralel devlet. Pensilvanya'dan burayı idare etmeye kalkıyor. Milli Güvenlik Kurulu'nda (MGK) kararımızı aldık. Legal görünümlü illegal örgüt olarak listeye girdi. Yargıda hepsi yavaş yavaş sineye çekiliyor.

BAL KAYMAK OLDULAR: Şimdi terör örgütünün arkasında bulunduğu parti ile beraber bal kaymak olmuşlar. Bu nasıl inanç meselesidir? Nasıl onlarla iş tutarsınız? Bir taraftan diğerleriyle iş tutuyor. Milliyetçiyim diyen zat, okyanus ötesine verir veriştirirdi. Ama şimdi bakıyorum onlar da kaymak bal.

ALTLARINDA SPOR ARABA: Birileri çıkıp ne diyor; "Geleceğiz Diyanet İşlerini kapatacağız, din derslerini kaldıracağız" diyor. Diyanet İşleri Başkanı'nın altındaki Mercedes'le uğraşıyor. Halbuki altlarında spor arabalardan geçilmiyor. Yarın (bugün) Diyanet İşleri Başkanımızla ilgili müjde duyabilirsiniz.

MERKEZ ŞEHİR KURACAKLARMIŞ: (CHP lideri Kılıçdaroğlu) Şimdi baktım yeni bir şeyler daha söylüyorlar. Merkez şehir kuracaklarmış. Diyorum ya 'eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri'. İşte Nissibi Köprüsü. Bu kadar. İşte Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Biz eserlerle konuşuyoruz. Lafla peynir gemisi yürümüyor.

KENDİNİZE GELİN KENDİNİZE: Paralel devlet, kendinize gelin kendinize. Eğer siz kendinize gelmezseniz, biz sizleri kendinize gelmeye, getirmeye mecburuz. Çünkü siz, bu milleti böldünüz, parçaladınız. İftiralarla, bölücü terör örgütünün güdümündeki partiyle. Şu anda bakıyorsunuz bal kaymak olmuşlar. Niye? Menfaatleri neyi gerektiriyorsa o.

Erdoğan, Adıyaman'da Türkiye'nin 3. büyük asma köprüsü olan Nissibi Köprüsü'nü hizmete açtı. 610 metre uzunluğundaki köprüyü havadan inceleyen Erdoğan, kendi kullandığı araçla da geçiş yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Pensilvanya'dan burayı idare etmeye kalkıyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN