Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözcü'nün patronu için son 2 gün

Giriş Tarihi: 22.5.2015 08:45 Güncelleme Tarihi: 22.5.2015 11:03
Sözcü'nün patronu için son 2 gün

Büyükşehir Belediyesi'nin Sözcü'nün patronu Ertuğrul Akbay'ın başkasının arazisine yaptığı kaçak garaj için verdiği yıkım süresi 24 Mayıs'ta doluyor.

Bir zamanlar "gölge"de kaldı. Yıllarca "Gölge Adam" isminin arkasına saklandı. Fısıltı gazeteciliği yaptı. Fakat bir anda basamakları atladı. 2007 yılında ni çıkardı. Oğlu Burak ise Fethullah Gülen'in özel okullarında okuyup babasının yanında yer aldı.BELEDİYE HAREKETE GEÇTİ

Baba-oğul fakir edebiyatı yapıp vatandaşı kandırdı. Yalan haberlerle Türkiye'yi karaladı. Ancak Takvim gazetesi, Akbay ailesinin gerçek yüzünü ortaya çıkardı. Takvim'in Haber Müdürü Mevlüt Yüksel, 76 yaşındaki Ertuğrul Akbay ile 46 yaşındaki oğlu Burak'ın Boğazı'nın en değerli noktasında ihtişamlı bir yaşam sürdüğü kanıtlandı. Kendisi dışında herkesi kaçak yapılarda oturmakla itham eden Akbaylar'ın malikanesinin tam 50 milyon TL olduğu açıklandı.

Ancak Burak Akbay ile babası Ertuğrul Akbay'ın keyfi bununla da sınırlı kalmadı. Akbaylar, başkasının arazisini gasp edip kaçak garaj yaptırdı. Doğru Adam garajkonduyu ortaya çıkartınca İstanbul Büyükşehir Belediyesi düğmeye bastı. Başkan Kadir Topbaş, "Belediye bu konu hakkında üstüne düşen görevi yaptı. Şu an süreç işliyor" açıklamasını yaptı. Akbaylar'a 24 Mayıs'a kadar süre tanıdı. Gölge Adam da garajı kendisinin yıkacağını açıkladı. Bunun üzerine Mevlüt Yüksel dün Akbaylar'ın malikanesine giderek son duruma baktı. Ancak garaj hala yerinde durmaktaydı.

"Doğru Adam" Akbaylar'ın demir parmaklıklarla çevrilmiş şatosunun kapısında güvenlik görevlisiyle karşılaştı. Ertuğrul Akbay ile görüşmek istediğini anlattı. Ancak Gölge Adam, gazetecilerin karşısına çıkmadı. Kapıdaki bekçi ise Yüksel'e şu açıklamayı yaptı: "Ertuğrul Bey bugün garajı kendisinin yıkacağını söyledi. Konuyla ilgili başka bir bilgim yok."

Takvim
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözcü'nün patronu için son 2 gün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN