tahliye oluyor

Gazeteci , 25 Mayıs Pazartesi günü Silivri Cezaevi’nden tahliye olacak.

Giriş Tarihi: 22.5.2015 16:23 Güncelleme Tarihi: 22.5.2015 19:50
Yakup Köse tahliye oluyor

Gazeteci , Kökler Derneği Hukuk Birimi'nden avukat Abdullah Özbek'in vermiş olduğu mahsub dilekçesinin kabul edilmesi neticesinde 25 Mayıs Pazartesi günü Silivri Cezaevi'nden tahliye olacak.

YAKUP KÖSE KİMDİR?

28 Şubat döneminde daha 14 yaşındayken katıldığı bir eylemden dolayı tutuklanmış ve 10 yıl hapis yatmıştı. Köse, Bir Çocuğun Gözünden 28 Şubat - Cezaevi Notları kitabının da yazarı.

FOTOĞRAFLARLA YAKUP KÖSE'NİN HAYAT HİKAYESİ İÇİN TIKLAYINKamuoyu, Yakup Köse'yi 28 Şubat döneminde tanıdı. Daha 14 yaşında, imam hatip lisesinde ortaokul öğrencisiyken, 1996'da katıldığı bir eylemden sonra tutuklanarak cezaevine konuldu. İBDA-C üyesi olduğu iddiasıyla 18 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yaklaşık 10 yıl hapis cezası yattıktan tahliye oldu. Ancak cezaevindeyken, yapılan "Noel Baba" operasyonu sırasında, görevlilere direndiği iddiasıyla yeniden yargılandı. Aldığı 7 yıl hapis cezası geçtiğimiz yıl aralık ayında Yargıtay tarafından onandı. Yargıtay'ın onama kararından sonra Köse hattında yakalama kararı çıkarıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yakup Köse tahliye oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN