Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Devlet içinde devlet asla!..'

Paralel Yapı'nın inlerine girmeye devam edileceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ben bunun için meydanlardayım. Devlet içinde devlet asla. Toplum mühendislikleriyle artık hükümetler yıkılamayacak

Giriş Tarihi: 23.5.2015
'Devlet içinde devlet asla!..'
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta 69 eserin toplu açılışını yaptı. Müftülük Meydanı'nda gerçekleştirilen törende vatandaşlara seçimlerde demokratik haklarını ihmal etmemeleri çağrısında bulunan Erdoğan, HDP, Paralel Yapı ve Fetullah Gülen'e yüklendi. Devlet içinde devlet oluşumuna asla izin vermeyeceklerini belirten Erdoğan özetle şunları söyledi:
KESTANEPAZARI'NDA HOCA EFENDİYDİ: Bölücü terör örgütünün güdümündeki parti, bu Paralel çeteye daha düne kadar demediğini bırakmıyordu. Şimdi maşallah, can ciğer kuzu sarması oldular. Kulağı var, duymaz. Gözü var, görmez. Dili var, hakkı söylemez. Bu beyefendi, Kestanepazarı'nda bir zamanlar hocaefendiydi. Değil mi? Şimdi nasıl oluyor da bu ülkede 50 bin insanın kanına girenlerle bakıyorsunuz bal kaymak olabiliyor? "
ONUN İÇİN MEYDANLARDAYIM: Devlet içinde devlet asla. Ey Paralel Yapı, paralel devlet, artık Milli Siyaset Belgesi'ne girdin, kararını aldık. Hükümetimiz de aynı şekilde Bakanlar Kurulu'ndan geçirdi. 'Bu süreç' demiştim ya, 'İnlerine gireceğiz' hatırlıyor musunuz? İnlerine girdik ve devam ediyoruz. İşte ben bu meydanlarda onun için varım.
İSTEDİKLERİ KADAR MEDYALARI OLSUN: Türkiye'de siyaset ve toplum mühendislikleriyle hükümetlerin kurulup yıkıldığı dönemleri geri getirmeye kimsenin gücü yetmeyecek. İstedikleri kadar medyaları olsun, İstedikleri kadar paralel medyaları olsun, İstedikleri kadar Doğan medyası olsun, İstedikleri kadar yandaşları olsun.
DARBELERİ ÖZLÜYORLAR: Şimdi çıkmışlar, '12 Eylül dönemini özlüyoruz. Onlar daha insaflıydı' diyorlar. Evet biz, bunların 12 Eylül darbelerini bile özlediğini gayet iyi biliyoruz. Darbecilerle el ele verip ülkeyi nasıl bir uçuruma sürüklediklerini milletim de gayet iyi biliyor. Öyleyse 7 Haziran çok önemli.
ÇOCUKLARININ ALTINDA PORSCHE'LER VAR: Dün sabah aradım Diyanet İşleri Başkanı'nı ve dedim ki, 'Cumhurbaşkanlığındaki zırhlı Mercedesler'den birini ben makamınıza tahsis etmek istiyorum' Bugün yaptım, zırhlı Mercedes Diyanet İşleri Başkanımız'da. Diyanet İşleri makamı böyle oyuncak mı ya? Bunların çocuklarının altında Porsche'ler var, onlarla geziyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Devlet içinde devlet asla!..'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN