Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Banyas ve katliamcısından 'ye destek

Giriş Tarihi: 24.5.2015 21:58 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 13:39
Banyas ve Reyhanlı katliamcısından HDP'ye destek

Suriye'deki Banyas katliamı ve saldırıları ile irtibatlandırılan ve Suriye'de yüz binlerce vatandaşı katleden Esed'in destekçisi , için destek çağrısı yaptı.

ve Banyas katliamı ile irtibatlandırılan THKP/C Acilciler yöneticisi ve Suriye Mukavemeti lideri , 7 Haziran seçimleri öncesinde için destek çağrısı yaptı.

Banyas'ta çoğu çocuk ve kadın yüzlerce insanı katleden ve hemen arkasından Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 53 vatandaşın katledildiği çifte bombalı saldırının emrini veren 'Sırtlan' lakaplı örgüt lideri Mihraç Ural sosyal medya hesabından paylaştığı "Oylarımız HDP'ye akmalı" başlığıyla yayınladığı notuyla takipçilerine, "Bağımsız irademizle kendimiz olarak HDP'ye oy verip kendi demokrasi ve özgürlük alanımızı genişletelim derim." sözleriyle HDP'ye oy verme çağrısında bulundu.

Mihraç Ural kimdir?

12 Eylül darbesi öncesi kendilerine Acilciler adını veren yasa dışı sol örgütün liderlerinden olan Mihraç Ural, darbe sonrası önce Avrupa'ya sonrada Suriye'ye geçti. Esed rejimiyle yakın ilişki içerisine giren Mihraç Ural, Suriye istihbaratı El Muhaberat'la beraber hareket ederek faaliyetlerini sürdürdü. Ural, son olarak Suriye Mukavemeti adlı terör örgütünü kurarak Sünni yerleşim yerlerinde Şebbiha adına saldırılar gerçekleştiriyor.

İşte Ural'ın açıklamalarının bir bölümü:
Oylarımız HDP'ye diyorum Yükselişte olan demokrasi ve özgürlük gücü olarak HDP içinde kendimizi ifade etme şansı bulacağımız bir alan var., Buradan yola çıkmalıyız kendi bağımsız kararımızı ve örgütsel dokularımızı oluşturana kadar burada omuz omuza dayanışma içinde ülkemizin tüm mozaik etnik ve fikir dokularıyla birlikte olalım ki AKP diktatörlüğünü, halkımıza en acımasız zulümleri operasyonları hazırlayan dünyanın tüm terör güçlerini selefi cinayet şebekelerini anavatanımız Suriye'nin üzerine salan eli kanlı Erdoğan diktatörlüğünü yıkalım.


KAYNAK:HABER10
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Banyas ve Reyhanlı katliamcısından HDP'ye destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN