Türkiye'nin en iyi haber sitesi

', 'ye oy istiyor, görüntüsü de var'

AK Parti milletvekili Mahir Ünal, 'nin barajı aşması için muhalefetin bazı bölgelerinde HDP ile ittifak yaptığını iddia etti.

Giriş Tarihi: 25.5.2015 09:31 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 09:41
'MHP, HDP'ye oy istiyor, görüntüsü de var'

Kendi bölgesi olan Kahramanmaraş'ta 'nin, 'nin barajı geçmesi için oy istediğini ifade eden Ünal, konuyla ilgili görüntülerin olduğunu söylerken, olası erken seçim iddialarına ise karşı çıktı.

AK Parti Kahramanmaraş milletvekili adayı Mahir Ünal, Habertürk'e Veyis Ateş'in sorularını cevapladı. Siyasi parti olarak HDP'nin barajı geçmemesini istemelerinin doğal olduğunu, kendilerinin de barajı yıka yıka iktidara geldiklerini söyleyen Ünal, paralel yapının PKK ile işbirliği yaptığını ve HDP'nin barajı aşması için çalıştığını ileri sürdü. İşte Ünal'ın sözlerinden bazı satır başları;

"HDP BARAJI GEÇSE BİLE..."

Böyle bir ihtimali biz düşünmüyoruz. Ve yaptığımız kamuoyu araştırmaları da bize böyle bir ihtimali sunmuyor. HDP'nin barajı geçse bile Ak Parti'nin tek başına iktidar olmak gibi bir sorun yaşayacağı konusunda bir ihtimal gözükmüyor.

Biz siyasi partiyiz. Ben tabi ki HDP'nin barajı geçmemesini isterim. Çünkü kimse bize şunu söyleyemez; Siz baraj koyup insanların siyasi tercihlerini engelliyorsunuz diyemez. Çünkü biz de Ak Parti olarak o barajları yıka yıka geldik. "Gelin bu barajı kaldıralım" dedik. Hiçbiri gıklarını çıkarmadılar.

Şimdi biz mevcut seçim sistemiyle seçime girdik. Geçmişte Ak Parti olarak nasıl ki barajı aşarak geldiysek onlar da barajı aşarak gelsinler.

"PARALEL YAPI İLE PKK İŞBİRLİĞİ"

HDP'nin barajı aşması için, paralel yapı, PKK, KCK, HPG, CHP, MHP hepsi şu anda ittifak halinde çalışıyorlar.
Peki neden HDP'nin barajı geçmesi bu kadar çok isteniyor? Şimdi bakıyorsunuz Cihangir'deki geçmişte "En iyi Kürt ölü Kürttür" diyen ve Ahmet Kaya "Kürtçe klip yapacağım" dediği için çatal bıçak fırlatanlar bugün kampanya düzenliyorlar. CHP'ye oy veren her bir aileden birer kişi HDP'ye oy verirse HDP brajı aşar diye. Bu da Erdoğan karşıtlığının, Ak Parti karşıtlığının bir refleksi.

"MHP'LİLER HDP ADINA OY İSTİYOR"

MHP Malatya'da HDP'ye oy istiyor. Bunun görüntüleri var. Diyorlar ki "Bize oy vermeyecekseniz HDP'ye oy verin."

"İNSANLARA MAVİ VE KIRMIZI MÜHÜRLÜ MEKTUPLARLA HDP'YE OY VERMELERİ İSTENİYOR"

İnsanlara gönderilen mektuplar var. HPG'nin gönderdiği mektuplar var. Bunlardan o kadar çok var ki. Bu mektupların orjinalleri savcılığa teslim edildi. HPG insanlara önce mavi mühürlü mektuplar gönderiyor. Bu mektuplarda "Durumunun iyi olduğunu biliyoruz. Uzun zaman oldu seni çağırıyoruz, sen gelmedin." yazıyor. Hem insanlardan haraç isteniyor hem de Ak Parti'ye oy vermemeleri, HDP'ye oy vermeleri isteniyor.
Önce mavi mühürlü mektup gönderiyorlar. Daha sonra kısa ve net olan kırmızı mühürlü mektup gönderiyor. Kırmızı mühürlü mektupta ise "Kaç defa çağırdık gelmedin, bu bizim son uyarımızdır. Kırmızı mühürün anlamını biliyorsun. Nerede olursan ol seni bulacağız." yazıyor.

"HPG İLE HDP'NİN İLİŞKİSİ NEDİR? SELAHATTİN DEMİRTAŞ AÇIKLASIN"

Bölgede kamu düzenini devlet sağlıyor. Ama insanları birebir yakalayıp muhtarları tehdit ediyorlar. İnsanlara bu tür mektuplar gönderiyorlar. İnsanların üzerinde inanılmaz bir baskı var. Ölüm tehditleri var. Ben buradan Selahattin Demirtaş'a sesleniyorum. Bu HPG ile HDP'nin ilişkisi nedir? Bunu açıklasın. Ve buradan kamuoyuna da sesleniyorum; HDP'nin barajı aşması için oluşturulan adeta ittifak ve koalisyon bu konuda çalışıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'MHP, HDP'ye oy istiyor, görüntüsü de var'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN