Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel polisler o milyonları nereden buldu?

Dokunulmazlık elde edip, Silivri'den kurtulmak isteyen Paralel Yapı üyesi polisler, seçim kampanyalarına oluk oluk para akıtmaya başladı. Tek kuruşluk ek geliri olmayan Paralel Yapı üyesi polislerin milyonluk seçim harcamaları yapmaları akıllarda soru işaretleri oluşturdu.

Giriş Tarihi: 25.5.2015 09:22 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 09:27
Paralel polisler o milyonları nereden buldu?
Dokunulmazlık zırhına bürünerek hapisten kurtulmak isteyen Paralelci polisler, tek kuruş gelirleri olmamasına rağmen milyonlarca liralık seçim harcaması yapıyor.

17-25 Aralık Darbe Girişimi'nde aktif rol alan Paralel Yapı'ya mensup polisler İstanbul ve Ankara'daki seçim bölgelerinden birbirlerine rakip olmayacak şekilde aday oldular. Dokunulmazlık elde edip hapisten kurtulmak için milletvekili adayı olan Paralelci polisler, seçim kampanyalarına oluk oluk para akıtmaya başladı. Meslekten ihraç edildikleri günden beri tek kuruş gelirleri olmayan paralelci eski polis şeflerinin milyonlarca liralık seçim kampanyası yapması akıllara "Bu harcamaları nasıl yapıyorlar?" sorusunu getirdi.

SERVET HARCIYORLAR

Paralel Terör Örgütü'nün polisleri Ali Fuat Yılmazer, Yakub Saygılı, Yurt Atayün ve Nazmi Ardıç hapisten kurtulma umuduyla büyük paralar harcıyor. Afişler, billboard ilanları ,seçim otobüsleri, sosyal medya kampanyası, TV-Radyo reklamları ve onlarca büro için milyonlarca lira saçan eski polis şefleri bu paranın kaynağını açıklayamıyor.

GELİR YOK, HARCAMA ÇOK

17-25 Aralık Darbe Girişimi sonrası meslekten ihraç edilen polis şeflerinden sadece Ali Fuat Yılmazer'in emekli maaşı var. Meslekten ihraçlarına kadar ortalama 4 bin lira maaş alan diğer polis şeflerinin ise tek kuruş geliri yok. Paralel Yapı'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan Yılmazer'in oturduğu 3 milyon dolarlık villa da daha önce gündeme gelmişti.

GüneşBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel polisler o milyonları nereden buldu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN