yapının failleri firarda

Giriş Tarihi: 25.5.2015 10:03 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 10:35
Paralel yapının failleri firarda

Devletin kılcal damarlarına giren ve Fetullah Gülen’in lideri olduğu devlet yapılanmasına yönelik soruşturmalar devam ediyor.

Devletin kılcal damarlarına giren ve Fetullah Gülen'in lideri olduğu devlet yapılanmasına yönelik soruşturmalar devam ediyor. Soruşturmalar kapsamında; Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil, Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, gazeteciler Emre Uslu ve Önder Aytaç'ın yurtdışına kaçtığı bildirildi.

Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği kurucusu Mehmet Hanefi Sözen, Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği Bilgi İşlem Sorumlusu Berat Koşucu, ÖSYM'nin Test Araştırma Merkezi'nde soruları okuyarak, dilbilgisi düzeltmelerini yapan Mustafa Asil, ÖSYM çalışanı Safiye Açıkgöz ve birincisi olan Gamze Tembel Eser; KPSS soruşturmasının leri..

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Şube Müdürü Ali Özdoğan, dönemin Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı Güvenlik Sistemleri Büro Amiri Emniyet Amiri Serhat Demir ve dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Enes Çiğci de; böcek soruşturmasının firari polis amirleri…

FETULLAH GÜLEN HAKKINDA 3 DEFA YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Paralel devlet yapılanmasının lideri olduğu ifade edilen Fetullah Gülen hakkında üç defa yakalama kararı çıkarıldı. Gülen; Tahşiye ve Emniyetteki "paralel yapı" iddialarına ilişkin soruşturma ile 2010 KPSS'de soruların çalınmasına yönelik soruşturmanın bir numaralı şüphelisi..

TAHŞİYE: Tahşiye soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullah Gülen hakkında, "Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme", "İftira sonucu mağdurun hapis cezası dışında adli veya idari bir yaptırıma uğramasına neden olma", "Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından yakalama kararı çıkarılmasını talep etmiş, İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği de başsavcılığın talebi üzerine Gülen hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.

USULSÜZ DİNLEME: "Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü'' soruşturmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, bürokratlar ve danışmanları sahte isimle dinlenmiş ve teknik takibe alınmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca yürütülen soruşturmada usulsüzlükler yapıldığı gerekçesiyle; "terör örgütü kurmak ve yönetmek", "kurulan örgüte üye olmak", terör örgütünün faaliyeti kapsamında siyasal ve askeri casusluk", "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" suçlarından çok sayıda kişi tutuklanmıştı. Gülen, söz konusu soruşturmanın da bir numaralı şüphelisi…

KPSS: Gülen, KPSS'deki usulsüzlük iddialarına yönelik ilk operasyonun da şüphelisi…

SORUŞTURMA AÇILDI, KAÇTI

Fetullah Gülen'in onursal başkanlığını yaptığı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil'in, Meral Akşener'in iftira kasetini yaydığının iddia edilmesinin ardından soruşturma başlatılmış ancak Mustafa Yeşil'in Amerika'ya gittiği ortaya çıkmıştı. Yeşil, sosyal paylaşım sitesi "Twitter"dan yaptığı açıklamada; "Yalan ve iftira ile beslenenler; her yıl onlarca defa kaçarım. Siz daha yeni fark ettiniz. İşim bittiğinde sizin işiniz bitmiş olmasın sakın" ifadelerini kullanmıştı.

REKTÖR KPSS FİRARİSİ

Paralel devlet yapılanmasının eğitim ayağını ortaya çıkaracağı ifade edilen 2010 KPSS sorularının çalınmasına ilişkin soruşturmada Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan'ın şüpheli olduğu ve soruşturmanın ardından yurtdışına kaçtığı bildirildi.

TOP SAKALLAR

Emniyetteki "paralel yapı" iddialarına ilişkin toplam 28 kişinin tutuklandığı soruşturma kapsamında şüphelilerden Emre Uslu hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Emre Uslu'nun; "silahlı terör örgütüne üye olmak", "casusluk" ve "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" suçlarını işlediği ifade ediliyor.

Emre Uslu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a "basın yoluyla hakaret ve iftira ettiği" gerekçesiyle 10 yıl 8 aya kadar hapis cezası talebiyle yargılandığı davada, hakkında da yakalama kararı çıkarıldı.

Önder Aytaç da, sosyal medya üzerinden paylaşımlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada, ifade vermeye gelmeyince hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

BERAT KOŞUCU DA KAÇTI!

10-11 Temmuz 2010 tarihinde gerçekleşen KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı sorularını 7 Temmuz 2010 tarihinde öğretmen Baki Saçı'ya gönderdiği tespit edilen Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği'nin Bilgi İşlem Sorumlusu Berat Koşucu'nun açılan soruşturmanın ardından yurtdışına çıktığı tespit edildi.

DERNEK KURUCUSU DA KAÇTI!

Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneğinin kurucuları arasında yer alan Mehmet Hanefi Sözen de firarda.. 2010 KPSS sorularının sızdırdığı derneğin yöneticisi olan Sözen'in, KPSS soruşturmasının ardından yurtdışına kaçtığı öğrenildi.

ÖSYM TEST UZMANI FİRARDA!

ÖSYM'nin Test Araştırma Merkezi'nde soruları okuyarak, dilbilgisi düzeltmelerini yapan Mustafa Asil de, KPSS soruşturmasının ardından yurtdışına kaçmıştı. Mustafa Asil'in, 2010 KPSS skandalının ardından önce Kanada, ardından Yeni Zelanda'ya geçtiği belirlendi. ÖSYM'nin yılda gerçekleştirdiği 40 sınav sorularını görme yetkisine sahip olan Mustafa Asil'in paralel devlet yapılanması adına çalıştığı ve sınav sorularını paralel devlet yapılanmasına ulaştırdığı tespit edildi.

AÇIKGÖZ YURT DIŞINDA!

ÖSYM'deki bilgisayarının hard diskinde yapılan incelemede; 2010 DGS, 2010 ALS, 2010 KPSS, 2010 YGS, 2010 ALES, 2010 LYS, 2010 YÖS ve 2010 TCS sorularını sızdırdığı belgelenen ÖSYM çalışanı Safiye Açıkgöz'ün firarda olduğu bildirildi. Safiye Açıkgöz'ün; 22 Ekim 1999'dan bu yana ÖSYM personeli olduğu, şube müdürü kadrosunda çalışmakta iken 25 Ağustos 2014'te eşinin yurtdışı bir görevle tayini nedeniyle ücretsiz izin aldığı belirtildi.

KPSS TÜRKİYE BİRİNCİSİ İTALYA'DA!

10-11 Temmuz 2010 tarihinde gerçekleşen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) birincisi olan Gamze Tembel Eser'in; 2010 KPSS soruların çalınmasına yönelik soruşturmanın ardından yurtdışına kaçtığı ortaya çıktı. Eser'in, 17 Eylül 2014 tarihinde İtalya'ya gittiği ve 6 aydır Roma'da yaşadığı öğrenildi.

Eser, 2003 yılında Celal Bayar Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra girdiği 4 KPSS sınavında düşük puanlar almış, Akademi Dershaneleri'ne gittikten sonra her nasıl olduysa önü açılmış ve 2010 KPSS'nin Türkiye birincisi olmuştu.

Yeni Akit / Kenan Kıran


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel yapının failleri firarda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN