Türkiye'nin en iyi haber sitesi

canlı yayında 'lileri şok etti

'nin iktidara gelmesi halinde, ekonominin başına getireceğini duyurduğu , 'ın programına konuk oldu.

Giriş Tarihi: 26.5.2015 09:25 Güncelleme Tarihi: 26.5.2015 09:42
Kemal Derviş canlı yayında CHP'lileri şok etti
programda, 'yle ilgili çarpıcı bir tespitte bulundu. Partinin "istemezükçü" zihniyetine işaret eden Derviş, Üçüncü Havalimanı özelinden yola çıkarak "Bizim geçmişimizde biraz var. Yani CHP'de var bu. Köprü olmasın, şu olmasın, bu olmasın..." dedi.

DERVİŞ, CHP'NİN PROJESİNE ŞÜPHEYLE YAKLAŞIYOR

CHP'nin "Merkez Türkiye" projesiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Derviş, "mantığını doğru buluyorum ama uygulama iyi olmazsa yürümez" diyerek projeyle ilgili temkinli bir yorum yaptı.

Üçüncü havalimanına karşı çıkan CHP'nin geçtiğimiz hafta açıkladığı "Merkez Türkiye" projesinin de üçüncü havalimanıyla direkt ilgili olduğunun altını çizen Derviş, "CHP'nin bu konuda düşündüğünden emin değilim açıkçası" dedi.

Kemal Derviş şunları söyledi:

"ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI KESİNLİKLE GEREKLİ, THY İLE GURUR DUYUYORUM"

Üçüncü havalimanı kesinlikle gerekli İstanbul'a. Çok mesafe alındı. Ben THY ile gurur duyuyorum. Dünyanın en iyi havayollarından bir tanesi. Biniyorum bazen Amerika'dan veya Londra'dan, Hindistan'a gitmek isteyen THY'ye alıyor, İstanbul'a geliyor, oradan da Hindistan'a veya Afrika'ya gitmek isteyen Afrika'ya gidiyor.

"CHP'DE BU VAR: KÖPRÜ OLMASIN, ŞU OLMASIN, BU OLMASIN..."


Bu coğrafyadan yararlanmak çok önemli. Aklı başında hiç kimse üçüncü havalimanı için "olmasın" demiyor tabi ki. Ama işte bizim geçmişimizde biraz var. CHP'de var bu. Yani, "köprü olmasın, şu olmasın, bu olmasın..." şeklinde. Bu bitti artık.

''ŞU ANDA EKONOMİK KRİZ YOK VE OLMAYACAK DA''

Kemal Derviş, Türkiye ekonomisiyle ilgili değerlendirmede bulundu. Ekonomik kriz konusunda paralel yapının, CHP'nin ve diğer muhalefet partilerinin iddia ettiğinin aksi bir açıklama yapan Derviş, "ekonomik kriz yok ve olmayacak" dedi.

Derviş, 'ın "Şu anda kriz yaşıyor mu Türkiye?" sorusuna "2001 zamanınna benzeyen bir kriz yok ve olmayacak da. Biraz şimdi riske giriyorum. Belki bazı CHP'li dostlarım 'Nasıl olmayacak Kemal Bey?' diyecekler ama önümüzde finansal kriz görmüyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemal Derviş canlı yayında CHP'lileri şok etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN