Türkiye'nin en iyi haber sitesi

27 Mayıs heveslileri dersi seçimde alacak

27 Mayıs darbesinin tarihimizde kara bir leke olduğunu belirten Erdoğan: 7 Haziran seçimleri 27 Mayıs'ı toprağa gömecek bir tarih çıkaracak. Bu seçim darbe heveslilerine en güzel cevap olacak

Giriş Tarihi: 28.5.2015 ABONE OL
27 Mayıs heveslileri dersi seçimde alacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Uşak ve 27 Mayıs 1960 darbesinde idam edilen Adnan Menderes'in memleketi Aydın'da toplu açılış törenlerinde vatandaşlara seslendi. Darbenin yıldönümünde konuşan Erdoğan şu mesajları verdi:
DARBE YETMEDİ, DARAĞACINA GÖNDERDİLER: Bugün 27 Mayıs. 27 Mayıs 1960 bir matem günüdür. 27 Mayıs, tarihimize kara bir gün olarak yazıldı. Bundan tam 55 yıl önce demokrasi tarihimiz adına utanç verici bir hadise yaşandı. Anadolu, Trakya ilk defa merhum Menderes döneminde beklediği yatırımlara kavuştu. Türkçe ezan garabetine onun döneminde son verildi. 14 Mayıs bu milletin tek parti zulmünden kurtulması ise, 27 Mayıs bu zihniyetin tekrar millete rağmen iktidarı gasp etme günüdür. Menderes yeter söz milletindir diyerek, Türkiye'ye çok hizmetler verdi. Bu milleti özünden koparmaya dönük uygulamalara bu dönemde son verilmeye başlandı. Sonra ne oldu milletin desteği ile iktidara gelen Menderes'i iktidardan darbe ile indirdiler, yetmedi bir de darağacına gönderdiler.

SADECE ALLAH'IN HUZURUNDA EĞİLİRİZ: Geçmişte Menderes'e yapılanlar şimdi bize yapılmak isteniyor. 40 yıllık siyasi hayatımız boyunca tehditlere, aba altından sopa göstermelere maruz kaldık. Biz sadece Allah'ın huzurunda rükuda eğiliriz.
DERS OLSUN İSTEDİLER: CHP 1950 seçim sonuçlarını yıllarca hazmedemedi. Yassıada tutanaklarını inceleyelim; Menderes'e yönelik suçlamaların çoğunda İnönü vardı. Mahkeme heyetinin sürekli Menderes'in İsmet İnönü'yü öldürmekle itham ettiğini görürsünüz. Menderes ise tüm nezaketiyle 'Efendim ayağa kalkayım' sözleri sık sık gerek yok denilerek kesiliyordu. Menderes ve iki arkadaşını darağacına gönderenlerin tek gayesi Menderes'in akıbetinin bundan sonra gelecek siyasetçilere ders olmasını istediler. Menderes ve arkadaşları suçlu oldukları için değil ibreti alem olsun diye idam edildi.
HEMEN MENDERES'İ HATIRLATIRLAR: Ne zaman bu milletin evlatları yönetimde hak iddia etmeye başlamışsa hemen birileri 27 Mayıs'ı ve Menderes'i hatırlatır. 1961'den bu yana bunun onlarca örneğini gördük. Rahmetli Özal ve rahmetli Erbakan bunları iliklerine kadar hissetti. Biz de bunlara maruz kaldık. Gazetelerde okuyorsunuz. Bugün de aynı şekilde birileri çıkıp, resmimi koyuyor altına da diyor ki 'yüzde 52 oyla idama mahkum oldu' diyor. Ondan sonra çeviriyor, şok karar; 'Mursi yüzde 52 oy almasına rağmen idama mahkum oldu' diyor. Hemen sosyal medyadan bunu çekip alıyor ve diyorlar ki biz onu demedik bunu demedik. Dürüst olun dürüst. Elinizdeki medyayla neyi ürküteceğinizi zannediyorsunuz?
MENDERES'İNKİ GİBİ BİR SON ŞEREFTİR 27 Mayıs sabahı sevinç başlıkları atan gazete de bizi Mursi'nin akıbetiyle tehdit ediyor. Dün Adnan Menderes için hazırladıkları sonla bugün bizi tehdit ediyorlar. Ne diyorlar 'sonunuz Menderes gibi olacak' diyorlar. Halbuki ölümsüzlüğü tadanlara ölüm ne yapabilir ki. Onlar bilmiyor ki; Menderes'inki gibi bir son bir şereftir, şehitler ölümsüzdür.
ÜCRETLİ ŞARLATANLAR: Devir değişse de darbeci zihniyet değişmedi. Milletin kalbine giremeyenler, maalesef hem kumpaslardan hem darbelerden medet umdular. Ne zaman millet iradesine karşı bir durum olsa uluslararası medya bunların yanında oldu. Bütün olaylarda, Gezi olaylarında bunları görürsünüz. 1980'de darbecileri Batı'nın dostu gösteren New York Times bugün de aynısını yapıyor. Şimdi bu gazete işi gücü bırakmış bizimle uğraşıyor. Bunlar Türkiye'nin asil duruşunu bilmiyorlar. Bunlar hepsi ücretli şarlatanlar. Onlar istemese de yolumuza devam edeceğiz.
BİRİNCİ KUVVET MİLLETTİR: 7 Haziran'da 'Türkiye'de birinci kuvvet basındır' diyenlere, hayır birinci kuvvet millettir demeye var mısınız? Buradan soruyorum, öyle bir cevap verin ki Pensilvanya'dan, Kandil'den, Brüksel'den duyulsun. Başkanlık sistemini destekliyor muyuz? 7 Haziran'da Menderes'in emanetine sahip çıkacak mıyız? 7 Haziran seçimleri onun için çok önemli. 7 Haziran, 27 Mayıs'ı toprağa gömecek bir tarih çıkaracak, sizlerin desteği ile. Bu seçim 27 Mayıs heveslilerine en güzel cevap olacak. Yassıada ve Sivriada artık özgürlükler adası olarak tarihe geçecek.
50 KİŞİYİ KATLEDEN SEN DEĞİL MİYDİN? (Selahattin Demirtaş'a) 6-7 Ekim tarihlerinde Kürt kardeşlerimizi sokağa davet eden, 50 kişiyi katleden sen değil miydin? Abisi dağda kendisi bağda, terör örgütünün içindeler.
ATEİST NESİL İSTİYORLAR: 1+8+4 bu ne demek? İmam hatiplerin orta kısımlarını kapatacağım demek. Seçim beyannamende var. Kendileri ateist bir yapı yetiştirmek istiyor. Diyanet'i kaldıracağız diyor. Sen kimsin? Bunlarınki CHP zihniyeti. Ben dedemden Kuran-ı Kerim öğrendim diyor. Dedenin dini kendine, senin dinin kendine. Milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil istemiyorlar.
BAK KILIÇDAROĞLU: Bak Kılıçdaroğlu Malatya'dan bir amca bana bu karneyi göndermiş. Öyle mazot alamazsın, kuyruğa gireceksin. O eski hastanelerin hali neydi öyle. Hastanelere sağlam gir sakat çıkardın. Biz 12 yılda sessiz devrim gerçekleştirdik. Yalnız Adnan Menderes'in Çine'ye yönelik sözlerini unutmak mümkün değil. Biz Çine Barajı'nı inşa ettik, Veysel Bey'e teşekkür ediyorum. Aydın'a 12 katrilyonluk yatırım yaptık.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
27 Mayıs heveslileri dersi seçimde alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN