Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mutlu Kaya'dan haber var

Ablasının evinde uğradığı silahlı saldırı sonucu başından yaralanan Mutlu Kaya’nın ailesi Diyarbakır Valiliği’ne başvurdu. Valiliğin talebe olumlu yanıt gösterdiği ve Dicle Üniversitesi’nden gelen iki profesörün Mutlu Kaya’yı muayene ettiği öğrenildi.

Giriş Tarihi: 29.5.2015 13:21 Güncelleme Tarihi: 29.5.2015 13:26
Mutlu Kaya'dan haber var
Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Murat Kanğın, Mutlu için gereken her şeyin yapıldığını belirterek, cihaza bağlı olduğunu ancak zaman zaman nefes aldığını ve gözlerini açıp, kapadığını vurguladı.

Bir ses yarışmasında ünlenen ve yaşadığı Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'ndeki ablasının evinde uğradığı silahlı saldırı sonucu başından yaralanan Mutlu Kaya'nın tedavisi sürerken, Dicle Üniversitesi'nden iki profesörün gelip Mutlu Kaya'yı yoğun bakımda muayene ettiği belirtildi.

Konuya ilişkin İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreteri Uzm. Dr. Murat Kanğın, ailenin başka yerlerden hocaların da gelip hastalarını görmesi için kaymakamlıktan talepte bulunduğunu belirterek, "Bizim böyle bir talebimiz olmadı. Ancak herhangi bir hocamız gelip hastamızı görmek isterse seve seve kabul ederiz. Ailenin talebini kaymakamlık valiliğe bildirmiş. Valilik de Dicle Üniversitesi ile temasa geçmiş. Bunun üzerine iki hocamız dün gelip hastayı değerlendirmişler.

Ancak, 'Gereken her şeyin yapıldığını ve yapılacak bir şeyin olmadığını' söyleyip, gitmişler" dedi.

Mutlu'nun son durumuna ilişkin de bilgi veren Kanğın, "Durumunda henüz bir değişiklik yok. Ancak makineye bağlı ama zaman zaman makineden bağımsız nefes alıp veriyor. Belli aralıklarla da gözlerini açıp kapatıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mutlu Kaya'dan haber var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN