Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP'yi dağ yönetiyor

HDP'yi dağ yönetiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bazı Kürt kardeşlerim oyuna geliyor. Bu ülkeyi asla böldürtmeyeceğiz, kimse bu yola başvurmasın. Bu partiyi (HDP) dağ yönetiyor. Eş başkanın dağda bulunan ağabeyi bunlara talimat veriyor

dün 'nda halka hitap etti. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

NEZAKETE NEZAKETSİZLİK YAPMAYIZ: (MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün kendisini karşılamaması konusunda) Bizleri gelip karşılaması karşılamaması, sadece ne denli nezaket kurallarına sahip olduklarını gösterir. Hiç önemli değil. Bölücü terör örgütünün desteklediği o partinin belediye başkanları da aynı. Ama aynı şekilde MHP'nin bir Karabük Belediye Başkanı karşıladı, hatta açılış törenine de geldi. Oraya da gelince ben de kendisinden rica ettim, çıktı selamlama konuşması yaptı. Biz nezakete nezaketsizlik yapmayız. Eğer nezaket kurallarına uymuş olsa Türkiye'nin bir Cumhurbaşkanı olarak yapılması gerekenin en güzelini yaparız. Ama bu kuraldan anlamayanlar da kusura bakmasınlar...TALİMAT AĞABEYDEN: (HDP) Eş Başkan'ın dağda bulunan ağabeyi, bunlara talimat veriyordu. Dağdaki ağabeyi, havalimanını engellemek için saldırırken, bu Eş Başkan'ın en küçük bir kınamasını, karşı çıkmasını, "Ağabey ayıp ediyorsun" dediğini duyan var mı? Diyemez, çünkü bu partiyi onlar değil, dağ yönetiyor. Cilalıyorlar, boyuyorlar, bir popstar ortaya çıkartıyorlar. Bir de benim hakkımda, "Nereye çağırsalar gider" diyor. Ben milletin adamıyım. Ben bölücü terör örgütünün adamı değilim. Seni bölücü örgüt idare ediyor, beni ise milletim idare ediyor. Aramızdaki fark bu.

SEN DEĞİL MİSİN SOKAĞA DÖKÜLEN: Ne diyor, "Keşke beraber açsaydık" diyor. Ben bugüne kadar bunların belediyelerinin bulunduğu beş ile gittim. Hiçbirinde belediye başkanları bizi karşılamaya gelmedi. Çünkü dağdan böyle emir aldılar. Bunları dağ yönetiyor, dağ. Bunlarda irade yok. Şimdi bu beyefendi de keşke beraber açsaydık, neyi senle beraber açacağız ya. Sen değil misin sokağa dökülün, sen değil misin 50 kişinin ölümüne neden olan?

KAOS TEHDİDİ: Bazı Kürt kardeşlerim oyuna geliyor. Bu ülkeyi asla böldürtmeyeceğiz. Kimse bu yola başvurmasın. Bunlar, imam hatipleri kapatmayı vaat ediyor, din derslerini kaldırmayı vaat ediyor. İşte Van'da gördük, musluklardan kan akıtmakla tehdit ediyorlar. Ey, aydın geçinenler, siz bunlarla beraber mi hareket ediyorsunuz? Bu ne menem iştir? Milleti, partileri barajı geçemezse kaos çıkarmakla tehdit ediyorlar. Hadi oradan. Bunun bedelini ağır ödersiniz. Hangi kaosu çıkarmaya gücünüz yetiyorsa çıkın ortaya. Siz bu ülkeyi bu ülkenin güvenlik güçlerini ne zannediyorsunuz? Daha seçim yapılmadan seçim sonrası kaostan bahsediyorlar. Bunlar kandan besleniyor, candan besleniyor. Bunlarda hizmet göremezsiniz. Yüze yakın belediyeleri var, hangisinin şöyle dişe dokunur bir hizmetini gördünüz? Bunlar ancak Diyarbakır'da, dağa kaçırılan çocukları için eylem yapan anneleri taciz etmeyi bilir. Arka kapısında da Paralel yapıyla anlaşma yaparlar.

EKMEĞİNE MANİ OLUYORLAR: Bu partinin adayı bir esnafın yanına gidip oy istiyor. Esnaf da buna "Belim ağrıyor" diyor. Aday da "Geçmiş olsun ama biz oy istiyoruz senden" diyor. Bunun üzerine esnaf çok enteresan "Size oy verip de her gün defalarca kepenk açıp kapatamam belim ağrıyor belim" diyor. Evet bunlar sadece milletin işine gücüne ekmeğine mani olmayı bilir.

BEN DİKTATÖRMÜŞÜM: Şimdi bir grup aydın geçinenler çıkmış. Neymiş ben diktatörmüşüm! Gezi'yi bunun için yaptılar, 17-25 Aralık'ı bunun için yaptılar. Ne diyor? "Taksim bizim kâbemiz" diyor. Demek ki bu aydınların kabesi de orası. Bir zamanlar biri de ne diyordu? "Kâbe Arabın olsun bize Çankaya yeter" diyor. O da CHP zihniyeti. Bunlar işte bir müftü bulmuşlar, ne diyor? "Partimin dini Zerdüştlük olsa yine aday olurum." Hale bak.

SİZ TAVUK MUSUNUZ?: Kılıçdaroğlu diyor ki "Elektrik kesilirse sandığın üzerine oturun." Hale bak, seçimlerde oy kullanamadığı için hala tahtadan olduğunu sanıyor. Halbuki sandıklar artık plastikten. Üzerine oturursanız kırarsınız Sayın Kılıçdaroğlu. Siz sandığın üstüne oturmanın değil, sandıktan çıkmanın hesabını yapın. Yahu tavuk musunuz da sandığın üzerine tüneyeceksiniz?

'ONLAR KAÇACAK BİZ KOVALAYACAĞIZ'

"Bu milleti, ümmeti bölenler ile mücadelemiz çok ağır olacak. Bunların baş imamları, hocaefendileri 90'lı yıllarda Amerika'ya kaçtı. Niye Pensilvanya'ya kaçtın da Mekke'ye Medine'ye gitmedin? Oraya gitseydin. Ne işin var orada? Şimdi arkadan küçük imamlar da kaçıyor. Onlar da başladı kaçmaya. İmam mihrabı terk eder mi? Bunlar terk eder. İnlerine gireceğiz demiştik, girdik. Daha devam edeceğiz. Şu anda panikteler. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Bu milleti, bu ümmeti bölenlerle mücadelemiz çok ağır olacak. Ne dediler, o hocaefendi denilen zat "başını aç peruk tak" dediler mi? Bu ülkede başörtülü kızlarımızın başörtüleri için 'Füruattandır' diyenlerle mücadelemiz ağır olacak. Bedelini ağır ödeyecekler. İşte bunlara 7 Haziran dersi çok önemli."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'yi dağ yönetiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN