Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Eğer haysiyetin varsa...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Iğdır'a konuştu. Erdoğan Kılıçdaroğlu'na sert açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 1.6.2015 14:40 Güncelleme Tarihi: 1.6.2015 16:36
Erdoğan: Eğer haysiyetin varsa...

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"HÜKÜMETE KARŞI ORTAKLIK KURMUŞLAR"

Dün Menderes için söylediklerini bugün bizim için söylüyorlar. Neden, çünkü hesapları bozuldu. Biz 12 yıldır vesayetle çarpışa çarpışa bu hale geldik. Biz bu hesabı bozduk. 2010'da anayasa değişikliğini referanduma götürerek bu hesabı milletimizle birlikte bozduk. Bugün önümüzde yine bir hesap var. Milliyetçi olan partiyle, terör örgütünün desteklediği partiyle bir arada görüyoruz. Ana muhalefet partisini, paralel yapı ile birarada görüyoruz. Bunlar bize karşı, hükümete karşı ortaklık kurmuşlar. Bunlar millete karşı ortaklık kurmuşlar. Biz millete hizmet için, onlar millete karşı olmak için ortaklık kurmuşlar.

ZERRE HAYSİYETİN VARSA...

''Dün Özal için Menderes için Abdülhamid için söylediklerini bugün bizim için söylüyorlar. Neden biliyor musunuz? Hesapları bozuldu da onun için. Bölücü örgütün güdünümdeki partinin eş başkanı üst akıl değil ortak akıl diyor. Bir iki gündür diyor ki Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde klozetler altın kaplamaymış. Dün akşam TRT'den Kılıçdaroğlu'na hodri meydan dedim. Bu sabah da Genel Sekreterim kanalıyla yazılı olarak kendisine hemen bir bildirimde bulundum ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet ettik. Gel bütün tuvaletleri gez, bakalım bir tane altın kaplama klozet bulabilecek misin? Eğer bulursan ben cumhurbaşkanlığı makamından çekileceğim ama bulamazsan şu CHP'nin başına bela olmaktan çekilecek misin? Eğer zerre kadar kişilik varsa, zerre kadar haysiyet varsa bu yazılı davetime uyar, gelir orayı gezer görür. Aksi takdirde söyleyeceğim başka şeyler var. şimdi onlara girmiyorum. Bunların kılavuzu karga. Şu hale bak. Günlerdir söylediği laf bu, altın klozet. Yahu bir siyasetçi bir partinin genel başkanı olduğunu iddia eden kişi bu tür yalan yanlış şeyler söyler mi ya? Biz geldiğimizden beri bardak çanakla uğraşıyor. Geldiğimizden beri ne bardak aldık ne çanak aldık. Ama iftira atacak ya, tutmasa iz bırakır. Mantık bu. Hepsi aynı.

Bunlar geldiğimizden beri tabak, çanakla uğraşıyor.

Unutmayın, 7 Haziran bir milattır.

Aydın geçinen karanlıklar sefer olmuş durumda. Bu ülkede 50 kişinin neden olana aydın denilerbilir mi?

Bunlar kandan geçiniyor. Arkalarında terör örgütü olmasa oyları almaları mümkün değil.

Çıkmış, "Taksim bizim kabemiz" diyor. Benim inançlı din kardeşim böyle bir şey söyler mi?

Bunlar dağa kaçırdıkları gençlere zerdüştlük eğitimi veriyor. Bunların islamla bir alakası yok.

Diyanet İşleri Başbakanı'na 320 bin liralık Mercedes'i layık görmeyenlerin çocuklarının altında yarış arabaları var.

Bizim dinimizin temsil makamındaki bir zatına, bu tür eleştiriler yapılmaz.

Kılıçdaroğlu İmam hatip okullarının orta kısmını kapatacağız diyor. Kayseri'ye gidiyor "Ben böyle bir şey söylemedim" diyor.

"BAR SANATÇISI GİBİ PAZARLIYORLAR"

HDP'nin eş genel başkanını eline saz tutuşturarak bar sanatçısı gibi pazarlıyorlar. Yasin Börü gibi kardeşlerimizi katledenlere destek verenlere aydın denir mi? Arkalarında terör örgütü olmasa bu oyları almaları mümkün değil. Hep tehdit. Sizde zerre kadar nezaket varsa gelir parlamentoda konuşursunuz. Tehditlerle bir yere gelemezsiniz.

Dün Ahmet Kaya'yı linç edenler, bugün birden bire Eş Başkan sevdalısı oldular.

Türkiye değişiyor. Hak yerini buluyor.

Ermeni iddialarına destek vermek, Iğdırlı kardeşlerimize, Azeri kardeşlerimize en büyük hakarettir.

Bu millet beş yıllığına iktidar görevi verdiğinde 3 yıl kaldın, 5 sene dayanamadın. Bizi IMF'ye borçlu kılan hükümetin ortağı, bu MHP değil miydi?

Çözüm süreci, bölücü örgüte ve onun güdümündeki partiye rağmen bugüne geldi.

Yasin Börü gibi kardeşlerimizi katledenlere destek verenlere aydın denir mi?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Eğer haysiyetin varsa...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN