Kılıçdaroğlu o zaman görevi bırakacak mı?

Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet eden Erdoğan: Gez, dolaş. Altın kaplama bir klozet bulduğu takdirde Cumhurbaşkanlığını bırakacağım. Bulamadığı takdirde CHP'nin başından ayrılacak mı?

Giriş Tarihi: 1.6.2015
Kılıçdaroğlu o zaman görevi bırakacak mı?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı üzerinden kendisine yönelik iddialarına sert tepki gösterdi. TRT Haber canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu:
* ŞAHSIMLA İLGİLİ BEKLENTİM YOK: (Başkanlık sistemiyle ilgili) Şahsımla alakalı burada herhangi bir beklentim yok. Benim tek derdim, ülkem çok çabuk sıçramalı. Çünkü biz eğer muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacaksak, burada bizim sistemi gözden geçirmemiz lazım. Gözden geçirdiğimizde de karşımızda, şu andaki mevcut parlamenter sistemle bu yürümez.
* GAZETENİN CASUSLUK FAALİYETİ: (Cumhuriyet'in MİT TIR'ları haberi) MİT'e atılan bu iftiralar, yapılan gayrimeşru operasyon, bir yerde bu ajan ve casusluk faaliyetidir. Bu casusluk faaliyetinin içine bu gazete de girmiştir. Orada rakamlar falan veriliyor. Bu rakamların kaynağı nedir? Kimden aldın sen bu rakamları? Paralel Yapı'dan.
* KÜLLİYEYİ DOLAŞSIN: Eğer ana muhalefetin başındaki zat, dürüstse, namusluysa, -Bakın ben yarın Iğdır ve Erzurum'da olacağım, hemen bu akşam genel sekreterime talimat vereceğim- buyursun gelsin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde buraları dolaşsın, herhangi bir lavaboda, tuvalette acaba böyle altın kaplama bir klozet bulacak mı? Bakın ben diyorum ki eğer böyle bir şey bulamazsa kendisi bu görevi bırakmaya var mı? Eğer bulursa ben Cumhurbaşkanlığı görevini bırakacağım. Bak bu kadar açık konuşuyorum. Bunu devletin televizyonundan haykırıyorum. Siyaset namusla yapılır, dürüst yapılır, adil yapılır.
* BARDAK YALANI: Bardaklar, vesaire... Benim dönemimde bardak, çanak, şu, bu falan filan böyle bir alım olmamıştır. Bunlar hep eski dönemdendir. İfade edilen rakamlarla da alınmış bir bardak yoktur. Onları da arkadaşlarım çıkarttı. Benim dönemimde alınmadı ama geçmiş dönemde alınanlarda da bu fiyatta, bu tür şeyler var mı? Bununla ilgili de her tür oradaki alımlarla ilgili arkadaşlarım bilgiyi verirler. Bu malzemelerle bizim Beştepe Külliyesi yürümektedir ama bir defa az önce söylediğim ifade çok önemli, çünkü bir iftira, edebe, adaba yakışmaz, onunla da bağdaşmaz. Ben 'hodri meydan' diyorum. Hadi buyurun, çık gel, Beştepe Külliyesi'ni dolaş, gez, bak. Bulduğu takdirde Cumhurbaşkanlığını bırakacağım, bu kadar iddialı konuşuyorum. Kendisi bulamadığı takdirde CHP'nin başından ayrılacak mı?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu o zaman görevi bırakacak mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN