Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hedef Türkiye'dir

Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır patlamasını değerlendirdi: Açık şekilde seçime yönelik bir provokasyon var. Hedef sadece bir parti değil, HEDEF Türkiye'dir

Giriş Tarihi: 7.6.2015
Hedef Türkiye'dir
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'daki patlamanın provokasyon olduğunu belirterek, "Bunu kim yaptıysa, hangi gerekçeyle yaptıysa, hedef sadece bir parti değil, hedef Türkiye'dir, Türkiye'nin demokrasidir" dedi. 80'inci mitingini Antalya'da düzenleyen Davutoğlu, şu mesajları verdi:

HEDEF TÜRKİYE:
Bu seçim bir kader seçimidir, herkes bütün çevre bölgelerimizin kaderi ve insanlığın kaderi için sandığa gitsin. Bu kararı verirken barış içinde, tam bir suhulet içinde sandığa gidilsin. Dün (Cuma) Diyarbakır'da kirli bir el, provokatif el, HDP mitinginde bomba patlattı. Bunu kim yaptıysa, hangi gerekçeyle yaptıysa, hedef sadece bir parti değil, hedef Türkiye'dir, Türkiye'nin demokrasidir.

AÇIK BİR PROVOKASYON: Bu zanlıyı yakalayıp adalete teslim edebilmek için de her şeyi yapacağız. Yarın seçime giderken hiçbir tereddüt etmeyiniz, özgür iradenizle milli iradeyi hayata geçirmek için sandığa gidiniz. Kimseden buradan hareketle seçimlerin kaderine yönelebilecek tehditler üzerinden istismara kalkışmamalıdır. Açık şekilde seçime yönelik bir provokasyon var.

KİRLİ ELLER GÖLGE DÜŞÜRMEK İSTİYOR:
(Diyarbakır'daki patlama) İşte kirli eller seçime gölge düşürmek istiyor. Ayrıca CHP, MHP, HDP birbirleriyle işbirliği halinde. Pensilvanya paralelinin, kandil paralelinin DHKP-C'nin destekleriyle hep birlikte AK Parti'yi, Türkiye'yi sendeletmek istiyorlar.

HERKES SONUÇLARA SAYGI GÖSTERMELİ:
Yarın sandıklar açıklandığında herkes milli iradeye saygı göstermelidir. Bu kader seçiminde ya 12 yıllık istikrar devam edecek ya da tekrar 90'lı yılların kaos isteyen çevrelerin uğraştığı kriz senaryosu olacak.

TURİZM İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALDIK:
Rusya'daki krizden dolayı turizmin hiçbir şekilde etkilenmemesi için her türlü tedbiri aldık. Kış esnasında da turizmin aynı canlılıkla devamı için her türlü tedbiri alacağız. Antalya'nın bu güzelliklerini herkesin görmesini, hissetmesini istiyoruz. Türkiye ikinci yarıya başlıyor. Küresel bir güç olacak olan Türkiye'ye var mısınız? Biz işte bunun için gece gündüz çalışıyoruz. Gelecek sene 2016'da Antalya Expo'ya ev sahipliği yapacak ilk defa. Antalya dünyanın huzuruna çıkmaya hazır mısın? Dünyanın en önemli 20 ülkesinin lideri Antalya'ya gelecek."

İNADINA BARIŞ DİYECEĞİZ
Davutoğlu Konya'da da şu mesajları verdi:
Kim ne yaparsa yapsın çözüm süreci devam edecektir.
Projelerimiz kâğıt üzerinde projeler değil. Birçoğunu 2019'da bitecek şekilde yapıyoruz.
Milletin her ferdine hitap edemeyen, milleti nasıl koruyabilir ? Diyarbakır'da olduğu gibi seçim güvenliğine darbe vurmak isteyenler olabilir. Bu gibi olaylara karşı duyarlı olalım. Şiddete karşı oruçlu gibi sabredelim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedef Türkiye'dir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN