Kin kusan 'li vekil özür diledi

Muş Milletvekili seçilen Burcu Çelik Özkan, korucularına yönelik, "Bize uzattığınız o keleşi (Kalaşnikof) size çevirmesini çok iyi biliyoruz" ifadeleri nedeniyle özür diledi.

Giriş Tarihi: 9.6.2015 17:16
Kin kusan HDP'li vekil özür diledi
'nin seçim barajını aşması nedeniyle Muş'ta dün yapılan kutlamalarda, bu partiden milletvekili seçilen Burcu Çelik Özkan'ın, "Bu memleketten defolup gideceksiniz. Bize uzattığınız o keleşi size çevirmesini çok iyi biliyoruz" şeklindeki sözleri tepkilere neden oldu.

Tepkiler üzerine, HDP İl Başkanlığında basın açıklaması yapan Özkan, kutlamalarda söylediği sözlerin yanlış anlaşıldığını savundu. Muş'ta hiçbir ayrım gözetmeksizin 50 gündür her köye, her sokağa girdiklerini belirten Özkan, hiçbir kişi ya da düşünce ayrımı yapmadan HDP'nin inancını ve mücadelesini herkese anlatmaya çalıştıklarını söyledi.

"Dün Belediye Meydanı'nda yaptığım konuşmamın yanlış ifade edildiğini, bu noktada şahsımın da yanlış cümleler kullandığını belirtmek, istiyorum" diyen Özkan, şöyle devam etti:

"Beyannamemizde açıkladığımız üzere, koruculuk sisteminin bu topraklara vermiş olduğu zarardan dolayı ve bu halkın, bu mağduriyeti korucularla beraber yaşamış olduğundan kaynaklı olarak artık bu sistemin bu topraklardan, Türkiye'den tamamen kaldırılması yönünde yaptığım konuşma tamamen farklı anlaşılmıştır.

Öte yandan, Sungu ve Karaağaç beldelerinde şahsıma yapılan saldırılar, Kalaşnikof ile tehditler ve darbedilmem neticesinde duygusal bir tepkime sonucu ne yazık ki benim de daha sonra üzüldüğüm bu açıklama gerçekleşmiştir. Bu noktada bu topraklar üzerinde hem şahsım adına hem de arkadaşlarım adına tüm halkımızdan bu yanlış anlaşılma sebebiyle özür diliyorum. Bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmamızı yine bu topraklarda kalıcı barışı esas almak adına yapmaya devam edeceğiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kin kusan HDP'li vekil özür diledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN