Oktay Vural'dan koalisyon açıklaması

Giriş Tarihi: 9.6.2015 16:56
Oktay Vural'dan koalisyon açıklaması

MHP Grup Başkanvekili, MHP'nin koalisyonda yer alıp almayacağına ilişkin, MHP olarak süreçle ilgili gelişmeleri takip edeceklerini söyledi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, MHP'nin koalisyonda yer alıp almayacağına ilişkin, "Bu konunun sorumlu olanları AK Parti ile CHP, iki büyük parti, onların tutumlarının ortaya çıkması gerekiyor. MHPolarak süreçle ilgili gelişmeleri takip edeceğiz. Birçok varsayıma göre bütün bunları papatya falıyla değerlendirmem mümkün değil" dedi.

Vural, TBMM'de basın mensuplarının seçim sonuçlarına ilişkin sorularını yanıtladı.

MHP'nin bir koalisyonda yer alıp almayacağına ilişkin bir soru üzerine Vural, bu konuda Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin hükümet modelleriyle ilgili bir açıklama yaptığını belirtti.

Seçim sonuçlarıyla ilgili Başkanlık Divanı, MYK, milletvekilleri toplantılarının yapılacağını belirten Vural, "Dolayısıyla bu konuda nasıl bir gelişme olacağı konusu tamamıyla bu değerlendirmelerden sonra ortaya çıkar. Bu konuda şu anda bir yorum yapmak doğru değil" diye konuştu.

"MHP 'AKP ilekoalisyon olmaz' diyor mu?" sorusuna Oktay Vural, "Parti olarak hükmü şahsiyetimizin yapacağı siyasi değerlendirmeleri beklemek çok daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim" karşılığını verdi.

Vural, "CHP ile bir koalisyon olur mu?" sorusu üzerine, "Bütün bu soruların cevabı aynı. Ben bunlarla ilgili bir yorum yapmam. Bütün bu siyasi sonuçları değerlendirdikten sonra bir mesaj verebiliriz. Bu siyasi sonuçları değerlendirip Genel Başkanımız partimiz bu konularla ilgili çerçeve oluşturduktan sonra bunları değerlendirmemiz mümkün. Sabırla bekleyelim" değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oktay Vural'dan koalisyon açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN