, saldırısından devleti sorumlu tuttu!

Giriş Tarihi: 11.6.2015 17:25 Güncelleme Tarihi: 11.6.2015 17:30
HDP, Hüda-Par saldırısından devleti sorumlu tuttu!

Bugün bir seçim değerlendirmesi yayınlayan ’daki ’a yönelik saldırılardan yine iktidarı sorumlu tuttu. Geçtiğimiz Ekim ayında 50 Hüda-Par üyesini kameraların önünde katleden HDP ve silahlı örgütü , son saldırıları “bizim silahla ne işimiz olur” şeklinde pişkin bir açıklama ile geçiştirmeye çalıştı.

Bugün bir seçim değerlendirmesi yayınlayan 'daki 'a yönelik saldırılardan yine iktidarı sorumlu tuttu. Geçtiğimiz Ekim ayında 50 Hüda-Par üyesini kameraların önünde katleden HDP ve silahlı örgütü , son saldırıları "bizim silahla ne işimiz olur" şeklinde pişkin bir açıklama ile geçiştirmeye çalıştı.

Yıllardır PKK'nın her eylemine destek çıkan, terör örgütünün STK'sı gibi faaliyet gösteren, Genel Başkanı'nın kardeşi Nurettin Demirtaş silahlı örgütün komutanlığını yapan HDP yine skandal bir açıklamaya imzasını attı.

İŞTE O SKANDAL AÇIKLAMADAN BAŞLIKLAR:

'BİZ YAPMADIK DEVLET PROVAKASYON YAPTI!'

"Seçim sona ermiş olmasına karşın Diyarbakır sokaklarında 90'lı yılları andıran provokasyon girişimlerine, 'enseden kuşun sıkılarak' gerçekleştirilen siyasi cinayetlere tanık oluyoruz. Bu provokasyon, cinayet ve kitlesel katliam girişimlerinin HDP'nin seçim başarısını hazmedemeyen, Kürt halkının iradesine saygı göstermeyen, Diyarbakır halkını sokağa çekerek 'kaos' yaratmak ve seçim sonuçlarının meşruiyetine gölge düşürmek isteyen bir 'özel örgüt' eliyle gerçekleştirildiğini düşünüyoruz. Tetiği veya pimi kim çekerse çeksin, bütün provokasyon girişimlerinin, işlenen siyasi cinayetlerin siyasi sorumluluğunun 'halkımız istikrarı değil, kaosu tercih etti' diyenlerin omuzlarında olduğunu hatırlatmak isteriz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP, Hüda-Par saldırısından devleti sorumlu tuttu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN