Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bunların nasibinde şerefin kırıntısı bile yoktur

Giriş Tarihi: 12.6.2015
Bunların nasibinde şerefin kırıntısı bile yoktur
MHP'den HDP'ye ağır 'şeref' Cevabı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, "Sizin HDP ile yan yana durmanız size ancak şeref kazandırır" sözlerine çok sert sözlerle cevap verdi. Yalçın, siyaset bir tarla, şeref de burada yetişen bir sebze olsa Demirtaş'a onun saplarının bile düşmeyeceğini ifade etti. MHP, Selahattin Demirtaş'ın "Birileri 'biz HDP ile yan yana gelmeyiz, yan yana durmayız' falan diyor. Sizin HDP ile yan yana durmanız size ancak şeref kazandırır. Bizimle yan yana duranlar onurlu, şerefli duruşumuzdan biraz nasiplenmiş olurlar. Kimse HDP'ye saldırmasın" sözleri ile Muş Milletvekili'nin köy korucularını tehdit etmesine sert tepki gösterdi. Yazılı bir açıklama yapan MHP İstanbul milletvekili Semih Yalçın Türkiye'de ne kadar zararlı ve marjinal aşırı sol örgüt ve parti varsa seçimlerde HDP ile yan yana gelip aynı safta yer aldıklarını belirterek, "Demirtaş'ın seçim gecesi teşekkür ettiği ve isimlerini tek tek saydığı örgütlerin listesine bakıldığında bütün muzır ve bölücü örgütlerin orada toplandığı görülecektir. İşte bunlarla yan yana gelmek ne kadar şerefliyse Selahattin Demirtaş ve Burcu Çelik Özkan'la yan yana gelmek de o kadar onurludur" dedi.

"DEMİRTAŞ'A SAPI DÜŞMEZ"
Siyaset bir tarla, şeref de burada yetişen bir sebze olsa Demirtaş'a onun saplarının bile düşmeyeceğini ifade eden Yalçın, "Bunların nasibinde şerefin kırıntısı bile yoktur. Bu ifadeleri sarf edenlerde eğer mercimek tanesi kadar şeref varsa o da bunlarda bulunduğundan değil, ağızlarına aldıkları bu kelimenin ağırlığındandır" dedi. Yalçın, MHP'nin adını kullanacak cesareti bile kendinde göremeyip "Birileri..." diyebilen Demirtaş'ın şereften bahsetmesinin garip olduğunu bildirdi.

'MHP YILANLA AYNI TORBAYA GİRMEZ'
MHP'li Semih Yalçın: Bilinmelidir ki MHP yılanla aynı torbaya girmez. Bunların ellerinde askerimizin, polisimizin, sivil vatandaşlarımızın, en çok da Kürt kökenli vatandaşlarımızın kanı vardır. Zulümle, baskıyla cinayetle, terörle doğu ve güneydoğuyu boğan, kundaktaki bebeklere kurşun sıkacak kadar canavarlaşan bir örgütün siyasi kanadının şereften söz etmesi gülünçtür. PKK'nın istediklerini almadıkça silah bırakmayacağı herkesçe bilinmektedir. Her fırsatta kan emicilik, cinayet, bölücülük yapmakta, bayrağa saldırmakta, vatanın bütünlüğüne, milletin birlik ve dirliğine kastetmekte ne kadar şeref varsa bunlarda da o kadar şeref vardır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bunların nasibinde şerefin kırıntısı bile yoktur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN