Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'tan skandal yazı!

Uluslararı toplumda Türkiye'yi karalamak için her fırsatı değerlendiren , İngiliz Guardian'da skandal bir makale yazdı.

Giriş Tarihi: 12.6.2015 20:59
Elif Şafak'tan skandal yazı!
Türkiye'nin demokrasi tarihinin ele alındığı yazıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sert eleştiriler yer alırken, Türkiye baskıcı bir ülke gibi yansıtıldı.

Guardian'da yayınlanan makalesinde Türkiye'yi yerden yere vurdu.

"Atatürk'ten demokrasiye: Türkiye'nin değişim sözlüğü" başlığıyla İngiliz Guardian gazetesinde makalesi yayınlanan Şafak, "Şairler ve yazarlar bilirler. Kelimelerin manaları o kadar da basit değildir" ifadeleriyle başlayan yazısında "siyaset", "Kürtler" "koalisyon" gibi kelimeleri ele aldı.

İngiliz basınının Türkiye düşmanlığına ortak olan Şafak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı "mazlum" kelimesi üzerinden ele alarak Erdoğan'ın yıllardır bu kelime üzerinden siyaset yaptığını iddia etti.

HDP'Yİ YERE GÖĞE SIĞDIRAMADI

7 Haziran seçimlerini "Erdoğan'ın yenilgisi" olarak yorumlayan Şafak, HDP'yi öve öve bitiremedi. AK Parti hükümetinin yıllardır kadınlar için oluşturulan yasal düzenlemeleri gözardı eden yazar, HDP'nin eş genel başkanlarından birinin kadın olmasını "Türkiye'de bir ilk" olarak gördüğünü söyledi.

Türkiye'de azınlıkların tehdit altında hissettiğini öne süren Şafak, yıllardır Türk hükümetinin ana dilde eğitimi savunmasını görmezden gelerek Kürtlerin bundan mahrum olduğunu iddia etti.KAYNAK.HABER7.COM.TR
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elif Şafak'tan skandal yazı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN