Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"'in yanındayım"

Giriş Tarihi: 20.6.2015
TÜRGEV'in yanındayım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'in eğitim ve gençliğe hizmet konusunda önemli bir marka haline geldiğini belirterek, "Attıkları her adımda onların yanındayım" dedi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı () yurtlarında kalarak eğitimlerini tamamlayan 467 öğrencinin mezuniyet töreni ve iftar programına katıldı. İstanbul Okçular Vakfı'nda düzenlenen iftar etkinliğinde öğrencilerle buluşan Erdoğan, vakfın bugüne kadar yürüttüğü hizmetlerde emeği geçen herkese, özellikle de hayırseverlere teşekkür etti. Erdoğan şunları söyledi;

SALDIRILARA ÜZÜLÜYORUM

TÜRGEV, eğitim ve gençliğe hizmet konusunda önemli bir marka haline gelmiştir. Son yıllarda TÜRGEV'i hedef alan kampanyaların gerisindeki en önemli sebeplerden biri de işte budur. Vakfımız büyüdükçe, hizmetlerinin kalitesini yükselttikçe, faaliyet alanını genişlettikçe, aynı şekilde bu saldırılar da artarak devam edecektir. Bilesiniz ki meyvesi yenen ağaç taşlanır. Ama bu saldırıların, gençlere hizmetten başka bir gayesi olmayan TÜRGEV'e ve benzeri kurumlara yönelmesinden gerçekten üzüntü duyuyorum. Buradaki hizmetten rahatsız olanlar, esasen kendi belirledikleri format dışında ve kendi inisiyatifleri haricinde çalışma yürütülmesini istemiyorlar.

HER KURUŞ EĞİTİM İÇİN

TÜRGEV'e saldıranların asla gençlik diye, eğitim diye, hizmet diye bir derdi yok. Burada yapılan hizmetleri görüp de, bunlara karşı çıkmak, akıl, vicdan, insaf sahibi hiç kimsenin yapabileceği bir iş değildir. Bugün ülkemizde, vakıf hassasiyetinin, vakıf anlayışının en güçlü olduğu kurumlardan biri TÜRGEV'dir. Vakfın kasasındaki her bir kuruşun eğitim hizmetleri dışında kullanılmadığını, işin içinde olanlar gayet iyi biliyorlar. Onun için, tüm bu iftiralara, yalanlara, algı operasyonlarına kafamızı çevirip, vakfımızın asıl amacına yoğunlaşmalıyız. Bu vakfın hayırlı bir niyetle ve hayırlı hizmetler için kurulduğunun, bugüne kadar da böyle çalıştığının en yakın şahidiyim. Bugüne kadar attığı her adımda, yaptığı her hizmette TÜRGEV'in yanındaydım; bundan sonra da yanında olmaya devam edeceğim.

ALGI OPERASYONU
TÜRGEV'in ısrarla siyasi tartışmaların içine çekilmek istenmesinin sebebi, bu çatı altında yetişen gençlerin inançları, tarihleri, kültürleri, medeniyetleri konusunda elde edecekleri müktesebatlarıdır. Biz de bu sebeple TÜRGEV'e sahip çıkıyor, güçlenmesini, hizmetlerinin yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Siyasi tartışmalar, yapılan hizmetleri gölgeleme gayretinin ürünüdür, algı operasyonundan ibarettir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"TÜRGEV'in yanındayım"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN