Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeli'nin koalisyon talimatı VIP'de delindi

’liler lilerden aldıkları “4 bakan Yüce Divan’a Meclis tarafından gönderilir, bu sorun olmaz” mesajını Bahçeli’ye iletti.

Giriş Tarihi: 22.6.2015 10:01 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 10:06
Bahçeli'nin koalisyon talimatı VIP'de delindi

Genel Başkanı 'nin "Onlar bize gelene kadar gayriresmi hiçbir koalisyon görüşmesi olmayacak" talimatı, MHP'nin önde gelen isimleri tarafından sıkı sıkıya uygulandı. Ancak hem geçen dönem Meclis'te olan milletvekilleri hem de aralarında DYP ve ANAP kökenli eski vekiller ve bakanların bulunduğu siyasetçiler karşılaştıkları her yerde koalisyon olasılıkları üzerine görüşlerini paylaşınca Bahçeli'nin yasağı fiilen delinmiş oldu.

MHP kurmayları, li ve 'li isimlerle havaalanlarının VIP salonları ve uçaklarda formülleri, partilerinin koalisyonda alabileceği konumu, kırmızı çizgileri tartıştı. Taraflar bu sohbetlerden çıkardıkları sonuçları, örtülü mesajları ve "karşı tarafın nabzı"nı genel başkanlarına aktarmaya başladı. MHP'liler AK Partililerden aldıkları "4 bakan Yüce Divan'a Meclis tarafından gönderilir, bu sorun olmaz" mesajını Bahçeli'ye iletti.

MHP Genel Merkezi'ne teşkilatın "12 yıldır çok ezildik, koalisyona girelim" telefonları ile de koalisyon baskısı artıyor. Parti tabanından bazı grupların dışarıdan HDP destekli CHP-MHP koalisyonuna da razı oldukları ancak AK Parti ile koalisyon taleplerinin öne çıktığı ifade edildi.

SIRA PROGRAMDA

AK Parti tabanının da MHP ile koalisyon istediğini belirleyen parti yöneticileri, Cumhurbaşkanı'nın anayasal çizgiye çekilmesi ve çözüm süreci konusunda kulis çalışmalarını sürdürürken, koalisyona bir adım daha yaklaşılması üzerine bu kez ekonomik talepleri gündeme getirmeye başladı. MHP kurmayları, koalisyon programına partilerinin "emekliye 2 ikramiye ve asgari ücrete zam" vaatlerini yazdırma yönünde nabız yokluyor. (Habertürk)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli'nin koalisyon talimatı VIP'de delindi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN