'de takvimi belli oldu

Giriş Tarihi: 25.6.2015 16:36 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 19:29
CHP'de seçim takvimi belli oldu

’de genel lerinden ardından kongre ve kurultay süreci de başladı. İlçe kongreleri 28 Eylül-25 Ekim, İl Kongreleri 11 Kasım-29 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

Genel nedeniyle bir yıl süreyle 'de ertelenen kongre süreci yeniden başladı. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin tarafından Haziran ayı içinde başlatılacağı duyurulan kongre sürecinin nasıl işleyeceğine ilişkin takvim de açıklandı. CHP genel merkezi tarafından İl ve İlçe Başkanlıklarına gönderilen takvime göre süreç, 20 Haziran tarihinde üye listelerinin hazırlanmaya başlanması başladı. Takvime göre 28 Temmuz'da üye listeleri askıya çıkacak. 28 Eylül'de ilçe kongreleri başlayacak ve 25 Ekim'e kadar tamamlanacak. 11 Kasım'da başlayacak il kongreleri de 29 Kasım'a kadar bitirilecek.

CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter kongre takviminin belirlenmesi üzerine yaptığı değerlendirmede, "Parti örgütümüz genel seçimlerin ardından açıklanacak kongre sürecini heyecanla bekliyordu. Genel merkezimiz takvimi açıkladı ve artık tarihler belli. Bizler İzmir'de genel seçimler boyunca tüm örgütümüzle birlik beraberlik içinde, çok uyumlu bir çalışmaya imza attık. Biliyorum ki, kongre sürecinde da partimizdeki bu dayanışma artarak devam edecektir. Cumhuriyet Halk Partisi demokrasiyi ülkeye getiren parti olarak, demokrasinin en güzel kazanımlarından olan demokratik seçimlerden çok daha güçlü, yenilenmiş ve birliğini pekiştirmiş bir şekilde çıkacaktır. Takvim çok yeni açıklandı, elbette yönetim kurulumuzu, ilçe başkanlarımızı toplayarak tarihler konusunu ve süreci değerlendireceğiz" dedi.

CHP Kurultay tarihinin ise il kongrelerinin tamamlanmasının ardından CHP Genel merkezi tarafından açıklanacağı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de seçim takvimi belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN