Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'DAEŞ'e en net tavrı biz koyduk'

Davutoğlu: Suriye'deki hiçbir kanda Türkiye'nin tek bir nebze katkısı olmadığı gibi DAEŞ terör örgütüne karşı da en açık tavrı Türkiye sergilemiştir

Giriş Tarihi: 26.6.2015
'DAEŞ'e en net tavrı biz koyduk'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP'lilerin "Türkiye DAEŞ'e yardım etti" açıklamalarına tepki göstererek, "Suriye'deki hiçbir kanda Türkiye'nin tek bir nebze katkısı olmadığı gibi DAEŞ terör örgütüne karşı da en açık tavrı Türkiye sergilemiştir ve bunlar sadece ve sadece iftiradan ibarettir" dedi. Başbakan Davutoğlu, partisinin milletvekili, bakanları ve MKYK üyeleri ile eşlerine ATO Congressium'da iftar verdi. İftarda yaptığı konuşmada Davutoğlu şunları kaydetti: Tek başına iktidar olamadık ama bilinsin ki yüzde 41 ile en yüksek oylardan birini aldık. 258 kişilik demir bir yumruk ile bir araya gelmiş AK Parti grubu burada. Bu çelik iradeyi sarsamayacaklar. Meclis başkanı adayımızı bugün açıklayacağız. Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesi ile koalisyon turlarına başlayacağız. Türkiye'yi istikrarla yönetecek bir hükümet kuracağımıza inanıyorum. Ön yargıları olmayan kırmızı çizgilerle şartlar dayatmayan her görüşe açığız.

ULUSLARARASI KAMPANYA: Hiçbir zaman teröre destek vermedik. Zalimin elinden tutup mazluma zulmetmesine hiçbir zaman yardımcı olmadık. Suriye'de mazlumlara sahip çıktığımız için, Filistin davasında boyun eğmediğimiz için uluslararası bir kampanya ile karşı karşıyayız. Bu kampanya Türkiye'nin Suriye'de bir terör örgütüyle işbirliği yaptığı yalanını yaymaya çalışıyor. Bu kampanyaya Türkiye içinden destek verenler oldu.

TÜRKİYE BU KOMPLOLARI BOZAR: HDP eş başkanı Türkiye'nin DAEŞ'e yardım yaptığını iddia etti. 'Eğer yardım etmedilerse ispat etsinler' dedi. Olmayan şeyi ispat çağrısı dünyanın neresinde vardır. Suriye'deki hiçbir kanda Türkiye'nin bir nebze katkısı olmadığı gibi DAEŞ'e karşı en açık tavrı Türkiye sergilemiştir. Başta HDP eş başkanı olmak üzere özür dilemeye davet ediyorum. Sanal medyadan 'terörist Türkiye' diye kampanya başlatıyorlar. Bütün vatandaşlarımıza sesleniyorum. 6-7 Ekim'de oynanan oyunu zihninizden silmeyin. Şiddet çağrılarına cevap vermeyin. Kimse, 'Türkiye geçiş döneminde, koalisyon hükümetlerinin ne olacağı belli değil, bu puslu havada Türkiye'yi kaosa sürükleyelim' gibi anlayışa girmesin. Millet bütün bu komploları bozacak güce sahiptir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'DAEŞ'e en net tavrı biz koyduk'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN