Türkiye'nin en iyi haber sitesi

iddianamesi kabul edildi

4. Ağır Ceza Mahkemesi, siyasiler, gazeteciler, yargı mensupları ve iş adamlarının da aralarında bulunduğu 48 kişiyi iddianamesini kabul etti.

Giriş Tarihi: 26.6.2015 17:32 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 19:42
Usulsüz dinleme iddianamesi kabul edildi
Siyasiler, gazeteciler, yargı mensupları ve iş adamlarının da aralarında bulunduğu 48 kişiyi usulsüz dinledikleri iddiasıyla yürütülen merkezli "" operasyonuna ilişkin 50 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Memur Suçları Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Alparslan Karabay'ın hazırladığı iddianamede, şüpheliler, eski Başbakan Necmettin Erbakan, bazı cumhurbaşkanlığı danışmanları ile Anayasa Mahkemesi üyelerinin yakınları, hakim, gazeteci, iş adamı, siyasetçi, emniyet müdürü ve insansız hava aracı projesinde yer alanların da arasında bulunduğu 48 kişiyi, dosyalara farklı isimlerle dahil ederek dinlemekle suçlanıyor.

İddianamede, eski istihbarat daire başkanları Ramazan Akyürek ve Ömer Altıparmak'ın da arasında bulunduğu 50 şüpheliye "Suç işlemek için örgüt kurmak ve yönetmek, örgüte üye olmak, resmi belgede sahtecilik, kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirme ve saklama, özel hayatın ve haberleşmenin gizliliğini ihlal ve iftira" suçlamaları yöneltildi. 50 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede yer alan şüpheliler şunlar:

"Ramazan Akyürek, Ömer Altıparmak, Sadettin Akgüç, Recep Güven, Coşgun Çakar, Hüseyin Özbilgin, Ayhan Falakalı, Gürsel Aktepe, Yunus Yazar, İbrahim Tuka, Lokman Kırçılı, Tamer Bülent Demirel, Ramazan Karakayalı, Ahmet Ümit Seçkin, Mustafa Başer, Sadık Akpınarlı, Ali Ağıllı, Tamer Özbek, Yılmaz Angın, Harun Dağlı, Erdal Argın, Salih Keskinkılıç, Emre Baykal, Serkan Şahan, Timurtaş Kayacı, Ahmet Şentürk, Hasan Ali Okan, İsmail Erol, Ali Poyraz, Erol Doğan, Uğur Eski, Mustafa Gürkan, Okan Acaroğlu, Yunus Hazar, Adem Çoban, Mustafa Alptekin, Özgür Özden, Ali Ağıllı, Süleyman Aşçı, Muhammet Fatih Aktaş, Emrah Doğan, Latif Harun Pişkin, Oğuzhan Yavuz, Mustafa Akşit, Kenan Peksoy, Yusuf Üna, Muhammed Mustafa Aksoy, Seyit Gölcük, Selami Haskul ve Serhat Kadim"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Usulsüz dinleme iddianamesi kabul edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN