Bunun adı vatan hainliği

Giriş Tarihi: 27.6.2015 15:04 Güncelleme Tarihi: 27.6.2015 15:20
Bunun adı vatan hainliği

DEAŞ'ın Kobani'de gerçekleştirdiği bombalı saldırının Türkiye'ye mal edilmeye çalışılmasının altından paralel medyanın Fransızca gazetesi 'Zaman France' çıktı.

Siyonist dünya basınında Türkiye karşıtı yalan ve iftira haberlerine kaynak olarak gösterilen paralel Zaman, Avrupa'daki paralel çete elemanları tarafından açılan #TerroristTurkey hash tagının sosyal medyada yayılması için büyük çaba harcadı. Saldırının hemen ardından HDP Eş Genel Başkanı ve bazı milletvekillerinin "Saldırıda Türkiye'nin parmağı var" türünden açıklamalarını da sürekli manşetinde tutan Zaman France, Siyonist taşeronu olarak ihanetini bir kez daha gösterdi.


"TÜRKİYE DEAŞ'A YARDIM ETTİ" İFTİRASINI PARALEL MEDYA ÜRETTİTürkiye'yeyi teröre yardım eden ülkeler listesine sokmak için her türlü yolu deneyen paralel çete, karalama kampanyalarını ağırlıklı olarak yurtdışı yayınlarıyla yapıyor. Paralel çete elemanları tarafından üretilen iftira ve karalama haberleri sosyal medyada dolaşıma sokulduktan sonra Zaman gazetesinin Fransızca sitesinde dünyaya servis ediliyor. DEAŞ'ın Kobani saldırısının hemen ardından paralel çete elemanlarının twitter hesaplarından #TerroristTurkey hash tagı açtıkları ve Zaman France'ın da "Türkiye'nin DEAŞ'a yardım ettiği iftirası"nı dünyaya servis ettiği ortaya çıktı. Zaman gazetesinin Fransa Temsilciliğinin internet sayfasında, DEAŞ saldırında yaralanan Kürtlerin Türkiye hastanelerinde tedavisinin reddedildiği gibi iddialara da yer verdi.


İHANET HABERİ FRANSIZCA SAYFADA YAYINLANDI
Paralel medya, Türkiye'yi karalamaya dönük iftira haberlerini İngilizce ve Fransızca yayınlarıyla servis ediyor. Paralel medyanın Türkçe sitelerinde yer verilmeyen iftira haberleri, Siyonist medya tarafından kaynak alınarak bütün dünyadaki abonelerine aktarılıyor. Siyonist taşeronu paralel yapı, yurtdışındaki okulları aracılığıyla elde ettiği uluslararası etkinliği Türkiye düşmanı çevrelerin kullanımına sunuyor.


KÜLÜNK: PARALEL İHANET ÇETESİ TÜRKİYE'Yİ SIKIŞTIRMAK İSTEYEN GÜÇLERİN EMRİNDEDİR
Konuyla ilgili olarak görüşlerini Akit'le paylaşan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, yapılan son ihanetin de kendisini şaşırtmadığını belirterek şunları söyledi: "Paralel ihanet çetesi, Türkiye'yi sıkıştırmak isteyen güçlerin emrindedir. Dün Türk solunun bir kanadı bu küresel çetenin emrindeydi. Şimdi bu paralel ihanet çetesi taşeronluk yapıyor. Dolayısıyla operasyon, Türkiye'ye aradan yüz yıl geçtikten sonra, bir Paris Antlaşması dayatmaktır. Barışa son veren barışı dayatmak istiyorlar. Yani Türkiye önümüzdeki çeyrek asırda bir büyük dayatmayla karşı karşıya kalacaktır. Bu dayatmaya engel olan Abdülhamid geleneğinin 21. yüzyıldaki karşılığı olan Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a karşı her türlü kirli operasyona bu hainler taşeronluk yapıyor. Onun için o gazetenin bu başlığı atması kendi ihanetlerinin belgesidir."


KENDİ ÜLKESİNE TERÖRİST DENİLMESİNDEN KİM MUTLU OLABİLİR?
"Kendi ülkesine terörist denilmesinden kim mutlu olabilir? Yaşadığı ülkenin, ekmeğini yediği, suyunu içtiği ülkenin küresel ölçekli saldırıya maruz kalması için her türlü zemini hazırlayan bu aklın yerli olduğunu, milli olduğunu düşünmek mümkün mü?" diye soran Külünk şöyle devam etti: Bir büyük ihanetle karşı karşıyayız. Bu ihaneti öğrenmek istiyorsak Abdülhamid'e bakacağız. Onun Teodor Herlz'le olan görüşmesine bakacağız, Abdülhamid'in yaşadıklarına bakacağız. Tarihi anladığımızda, bugün bu ülkenin Devlet Başkanı Erdoğan'a ne yapılmak istendiğini daha iyi anlayacağız. Şimdi milli bir duruşu yüksek sesle haykırma vaktidir. Artık savunmada değil, hep ileri hareketle mükellefiz."


"TÜRKİYE'Yİ BÖLMEK İSTİYORLAR"
Külünk, sözlerini, "Şu anda yapmamız gereken şey, Devlet Başkanımızın durduğu yerde sapasağlam durup, onu asla ve asla yalnız bırakmamaktır. Tarihi bir dönemeçteyiz. Çok net söylüyorum; Türkiye'yi bölmek istiyorlar" uyarısıyla noktaladı.


YPG üyeleri, "DAEŞ Kobani'ye Batı ve Güney'den girdi" derken Paralel yayın organı Today's Zaman, Türkiye'nin DAEŞ ile suç ortağı olduğunu iddia etti.

Fetullah Gülen'in liderliğini yaptığı paralel devlet yapılanmasının sözcüsü Today's Zaman da, ülkemizi terör örgütleriyle ilişkilendiren yalan habere imza attı.

BİR İHANET DE TODAY'S ZAMAN'DAN


Today's Zaman; Suriye'nin kuzeydoğusunda Türkiye'ye sınır Kobani (Ayn el Arap) ilçesinde DAEŞ üyelerinin düzenlediği saldırıyı manşetine taşıdı ve "Türkiye'nin IŞİD'le suç ortaklığı" ifadelerini kullandı.

YPG'Lİ HALİL: DAEŞ ÜYELERİ; KOBANİ'YE TÜRKİYE'DEN DEĞİL, BATI VE GÜNEYDEN GELDİLER


DAEŞ'in, Kobani'ye Cerablus'tan girdiği ortaya çıkarken, YPG'li yetkili de DAEŞ üyelerinin Kobani'ye Türkiye'den değil, batı ve güneyden girdiklerini açıklamıştı.

YPG Sözcüsü Redur Halil, saldırganların Türkiye'den girdiğine dair bir suçlamaları olmadığı, DAEŞ militanlarının ilçeye batı ve güneyden sızdıklarını ifade etmişti.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, 6-8 Ekim olaylarından önce yapılan çağrıya benzer bir açıklama yaparak tansiyonu iyice yükseltti. Yüksekdağ, Kobani saldırısına ilişkin, "Eğer, bu katliam, bu soykırım ve işgal girişimi, sizin desteğinizle gerçekleştirilmediyse, buyurun bunu kanıtlayın, biz de inanalım, Türkiye de inansın. Aksi durumda bizim iddialarımız geçerlidir" dedi. Öte yandan Yüksekdağ, "Önümüzdeki günlerde, geçmiş süreçte gerçekleştirdiğimiz bir sivil inisiyatif ve direniş hareketini Suruç hattından yeniden canlandırmak gibi bir çağrımız da var. Bütün halkımızı Suruç'ta ve her yerde Rojava'yı, Kobani'yi IŞİD saldırıları karşısında savunmaya davet ediyorum" diye konuştu.

ŞAHİN: HDP 6-8 EKİM'DEN DERS ALMAMIŞ


Hüda-Par Sözcüsü Sait Şahin, HDP'nin 6-8 Ekim olaylarında yaptığı sokak çağrısından ders alması gerektiğini kaydetti. Şahin, "IŞİD'in yaptığı eylemlerin İslam'la ilgisi yok. IŞİD bir projedir. Arkasında da emperyalist dünya, ABD, İsrail'i görüyoruz. Bizler de buna ikinci Kobani senaryosu diyebiliriz. Bu oyuna gelen de HDP'dir, PKK'dır veya PYD'dir. Her ne kadar oyuna gelmiş gibi gözükse de oyunun bir parçasıdır. Demirtaş'ın 6-8 Ekim olaylarında sokaklara çağırdığı kitle, gerçekten insanlık dışı suçlar işlediler. Hiçbir vicdanın kabul etmeyeceği vahşi katliamlara giriştiler. Ondan inşallah bir ders çıkarılmış olsun ki; bu katliama uğrayanlar içerisinde sokağa dökülenlerden de ölenler oldu. O yüzden sokaklar savaş alanına dönmesin. Çünkü bu tür olayların Kobani'ye hiçbir faydası yok" diye konuştu.

BAĞLI: BU ÇAĞRILAR KARŞILIK BULMAZ


AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Mazhar Bağlı, HDP'nin Türkiye'yi teröre destek veren ülke gibi göstermeye çalıştığını söyledi. HDP'nin sokak çağrılarının karşılık bulmayacağını dile getiren Bağlı, "Bir terör örgütü, Türkiye'ye terörist ülke diyor. Bir terör örgütünün bir devlete terör devleti demesi mantıklı bir durum değil. PKK'nın bir terör örgütü olduğundan kimsenin şüphesi yok. PKK/HDP, şiddete yönelik çok büyük provokasyonlar yapıyor. Bunu da birtakım işbirlikçileriyle yapıyor. Eğer sokak çağrıları gerçekleşirse Türkiye'ye zarar gelir. Ama bu çağrılarının karşılık bulacağını da sanmıyorum" dedi.

Yeni Akit

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bunun adı vatan hainliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN