Muhalefetin Meclis Başkanlığı kavgası bitmiyor

Meclis Başkanlığı seçimi sonrasında muhalefetin kendi içinde çıkan kavga sürüyor.

Giriş Tarihi: 7.7.2015 15:32
Muhalefetin Meclis Başkanlığı kavgası bitmiyor
MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ile Meclis Başkanlığı seçiminin ikinci turundan sonra yaptığı görüşmede ağzından hiçbir zaman seçimin dördüncü turunda "grubumuz serbest bırakılacaktır" gibi bir söz çıkmadığını "Siz bu konuları gidip Sayın Devlet Bahçeli ile görüşün" dediğini aktardı.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Halaçoğlu, Gök ile CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın partisine yönelik iddialarına yanıt verdi. Baykal'ın önceki gün bir televizyon programında yaptığı, "MHP, Meclis Başkanlığı seçiminde grubunu benim lehime serbest bırakmak için söz vermişti" sözlerini değerlendiren Halaçoğlu, kendisine atfedilen sözlerin doğru olmadığını belirtti. Halaçoğlu, iddialarla ilgili şunları söyledi:

"Meclis Başkanlığı seçimin ilk iki turu yapılmıştı. O günün akşamı CHP Grup Başkanı Vekili Levent Gök, beni ziyaret etti. Aynı koridordayız. 5 dakika görüştük. Baykal lehine destek istedi. Benim ağzımdan hiçbir zaman grubumuz serbest bırakılacaktır gibi bir söz çıkmamıştır. Kendilerine söylediğim aynen şudur: Siz gidin bu konuları Devlet Bahçeli ile görüşün. Mesele bundan ibarettir. Konuşmamız toplam 5 dakika sürmüştür."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhalefetin Meclis Başkanlığı kavgası bitmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN