Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arınç'tan Halaçoğlu'na çok sert tepki

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, MHP'li Yusuf Hallaçoğlu'nun "Biz eğer Sayın Baykal'ı desteklemiş olsaydık, kamuoyuna şunlar yansıtılacaktı: AK Parti'nin tabiriyle 'Siz Baykal'ı seçtiniz, muhalif adı altında dinsiz, inançsız bir partinin adamını seçtirdiniz' diye yine bize yükleneceklerdi. Biz de kendi adayımızı ortaya koyduk" ifadelerini ağır bir şekilde eleştirdi.

Giriş Tarihi: 8.7.2015 15:08
Arınç'tan Halaçoğlu'na çok sert tepki

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, MHP'li Yusuf Hallaçoğlu'nun "Biz eğer Sayın Baykal'ı desteklemiş olsaydık, kamuoyuna şunlar yansıtılacaktı: AK Parti'nin tabiriyle 'Siz Baykal'ı seçtiniz, muhalif adı altında dinsiz, inançsız bir partinin adamını seçtirdiniz' diye yine bize yükleneceklerdi. Biz de kendi adayımızı ortaya koyduk" açıklamasını "Allah aklımıza zarar vermesin. Halaçoğlu öyle cümleyi nasıl ağzından kaçırabilir" ifadeleri ile eleştirdi.

Arınç, "Allah aklımıza zarar vermesin. Halaçoğlu öyle cümleyi nasıl ağzından kaçırabilir. Kendi kabahati var olduğu için mi böyle bir şey söyledi bilinmez. Cümlesinde geçen hiçbir AK Partili'nin ne CHP ne de CHP'nin adayı için ağzından böyle bir şey çıkmaz. Herhalde Sayın Bahçeli gereğini yapar" dedi. Arınç açıklamasına şöyle devam etti:

Dün parlamentoda çirkin bir şey yaşandı. Meclis başkanı aç-kapa yaptı. CHP'li vekil çirkin ifadeler kullandı. Millet siz koalisyon hükümeti kurun dedi. Biz buna varız. Bir iki gün sonra sayın Cumhurbaşkanımız görevlendirme yapacaktır. Bizim kırmızı çizgimiz yok, prensiplerimiz var. Biz kuramazsak başkası hükümeti kurmaya çalışsın. O da olmazsa ver elini seçim der gideriz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arınç'tan Halaçoğlu'na çok sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN