Koalisyon için yapıcı olun

Koalisyon görüşmelerinin yapıcı şekilde yürütülmesi gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu kritik dönemde inisiyatif alan ve fedakârlık yapan milletin gönlünde değer kazanır

Giriş Tarihi: 8.7.2015
Koalisyon için yapıcı olun
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koalisyon görüşmelerinin yapıcı şekilde yürütülmesi ve sonuçlandırılması temennisinde bulundu. Türkiye'nin dört bir yanından gelen vatandaşları ağırladığı Beştepe'deki iftarda konuşan Erdoğan, şunları söyledi:SÜREÇ YAPICI YÜRÜTÜLMELİ:
7 Haziran seçimleri sonrası ortaya çıkan belirsizlik durumunu bir an önce geride bırakmalıyız. Bu kritik dönemde Türkiye'nin önündeki engelleri aşmak için inisiyatif alan, fedakarlık yapan herkes bu milletin gönlünde değer kazanır. Meclis'te Başkanlık Divanı oluşacak. Bunlar bittikten sonra da Cumhurbaşkanı olarak ben görevlendirmeyi yapacağım. Ondan sonra da hükümet kurma süreci başlayacak. Görevi vereceğim de tabii ki en fazla milletvekiline sahip olan partinin genel başkanı olacaktır. Bunu da süratle en kısa zamanda Başkanlık Divanı belli olduktan sonra bu görevlendirmeyi yapacağım. Temenni ederim ki tüm siyasi partilerimizin ve onların genel başkanlarının bir sorumluluk duygusuyla hareket etmeleri ve bir an önce hükümetin kurulmasıdır. Meclis Başkanlık Divanı'nın kurulmasının ardından başlayacak olan koalisyon görüşmelerinin yapıcı bir şekilde yürütülmesini ve sonuçlandırılmasını temenni ediyorum.


MİLLETİ MİSAFİR ETMEK ŞEREF: Milletin oyuyla göreve gelmiş ilk cumhurbaşkanı olarak, vatandaşlarımızla birlikte olma çabası içerisindeyim. Milletimizi burada misafir etmek bizim için şereftir.

SALDIRILARA MARUZ KALIYORUZ: Biz bu şevkle, heyecanla, azimle yolumuza devam ederken, sürekli insafa izana sığmayan saldırılara maruz kalıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi de bize saldıranların en çok istismar ettikleri konulardan biri. Biz burada Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışır bir devlet binası inşa etmek için yola çıktık. Sonuçta her vatandaşımın 'işte burası benim devletimi temsil eder' diyeceği bir yerin ortaya çıktığına inanıyoruz. Bu benim şahsi mülküm değil. Burası milletin.


BEŞTEPE CAMİSİ DOLUP TAŞIYOR: Ankara'da acaba gezilecek kaç yer var. Ama bakın şurada biz Beştepe Millet Camisi'ni yaptık. Geçen cumadan bugüne hamdolsun her gün dolup taşıyor. Türkiye'nin değişik illerinden buraya vatandaşlarımız geliyor.

DERTLERİ BAŞKA: İşte oturduğumuz masa, geçenlerde gazetelerde yazan meşhur masadır. Bunun bedelini 1 milyon lira olarak ilan etiler. Halbuki biz bu masayı çok komik bir rakamla ve suntadır o masa böyle yaptık. Vurabilmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Tabii tutar mı, tutmaz. Yalancının mumu yatsıya kadar yanıyor. Ama dert şu, iftira at tutmazsa iz bırakır. Bu arada Erdoğan'ın, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ı telefonla arayarak oğlunun vefatı nedeniyle başsağlığı dilediği ortaya çıktı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koalisyon için yapıcı olun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN