Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Millete gitmekte tereddüt etmeyiz

Koalisyon görüşmeleri öncesi olası oyalama taktikleri konusunda uyarıda bulunan Davutoğlu, seçimi amaçlayan girişimler olursa sandığa gitmekte kararlı olduklarını söyledi

Giriş Tarihi: 8.7.2015
Millete gitmekte tereddüt etmeyiz
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin bir saniye dahi hükümetsiz kalmaması için her türlü görüşmeye açık olduklarını söyledi. Davutoğlu erken seçimin zorlanması halinde millete gitmekte bir an tereddüt etmeyeceklerini kaydetti. Van'da Tuşba Belediyesi'nin düzenlediği iftara katılan Davutoğlu, konuşmasında şu mesajları verdi:

VERİLEN SÖZLER TUTULMALI: Bundan sonra çözüm süreci söz konusu olacaksa, milli birlik kardeşlik süreci söz konusu olacaksa, bilinsin ki 2013 Mayıs'ında verilen sözler yerine getirilmek durumundadır.

TERÖRE KARŞI NET TAVIR: Türkiye'nin her yerinde gayrimeşru şekilde taşınan her silah, Türkiye'nin barışına, kardeşliğine yönelen bir saldırı aletidir. Bütün güvenlik birimlerimize talimat verdik, nerede olursa olsun kim gayrimeşru şekilde silah taşırsa, silahı eline alırsa, kamu düzeni gereğinin her türlü adımı atılacak. TBMM'de bu milleti temsil eden herkes her şeyden önce bu şekilde saldırılara karşı, teröre karşı net tavır sergilemek durumundadır.


ERTELEME SÖZ KONUSU DEĞİL: Türkiye'nin hükümetsiz kalmaması için her tür görüşmeye açığız. 7 Haziran'dan sonra, her zaman vurguladığımız gibi biz Türkiye'nin bir saniye daha hükümetsiz kalmaması, Türkiye'nin her köşesinde istikrarın, barışın, huzurun devamı için her tür görüşmeye açığız. Herkesle gönül açıklığı, zihin açıklığı içerisinde müzakerelere başlayacağız. Hiçbir şekilde gecikme, erteleme söz konusu olmayacak. İnşallah önümüzdeki günlerde bu görüşmeler başladığında eğer muhalefet partileri açık yüreklilikle birlikte bir hükümet kurma çabası içerisine girerlerse ilk fırsatta bir hükümeti kuracağız.

ERKEN SEÇİMİ ZORLARLARSA: Eğer oyalama taktiklerine yönelik, son günlerde bahsettikleri gibi erken seçimi zorlamaya kalkarlarsa da milletin önüne gitmekte bir an dahi tereddüt etmeyeceğiz. Çünkü en büyük kaynağımız, dayanağımız millettir. Gücümüz milletin sinesinden gelmektedir ama hükümet kurma süreci bitene kadar, yeni hükümet kurulana kadar da ülkede yönetim boşluğunun oluşmaması için şu anki hükümet görevine kararlı şekilde devam edecek, atılması gereken adımları da hiç tereddütsüz bir şekilde atacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Millete gitmekte tereddüt etmeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN