Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Karanlık örgütle mücadele edin'

Giriş Tarihi: 10.7.2015
'Karanlık örgütle mücadele edin'
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, büyükelçilere Paralel Yapı uyarısı yaptı, birlikte mücadele etme çağrısında bulundu. "Bu örgüt elde ettiği bilgileri çarpıtarak ülkemiz aleyhinde bir algı oluşturmaya çalışıyor. 40 yıllık hazırlıktır bu. Bu karanlık örgütle mücadelemizde siz dostlarımızı yanımızda görmek istiyoruz" dedi. Büyükelçilerle Beştepe'de düzenlenen iftarda bir araya gelen Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

PARALEL İLE MÜCADELEYE DAVET: Yaklaşık 2 yıldır paralel devlet yapılanması olarak adlandırdığımız ulusal güvenliğimizi tehdit eden bu örgütle mücadele içindeyiz. Kendisini gizleyerek devletin kritik noktalarına sızmış, son derece karmaşık bir örgüt. Devletin meşru hiyerarşisi dışında yapılanan bu yapı devletimizin kurumlarına büyük zarar vermiştir. Büyük bir titizlikle devam eden hukuki ve idari süreçler bu yapının yüzünün görülmesini sağladı. Bu yapı ve ilişkili şahısların milletimiz nazarında karşılığı kalmadı. Bu örgüt elde ettiği bilgileri çarpıtarak ülkemiz aleyhinde bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. 40 yıllık hazırlıktır bu. Bu karanlık örgütle mücadelemizde siz dostlarımızı yanımızda görmek istiyoruz. Tam ifadesi şudur "Ulusal güvenliğimizi tehdit eden legal görünüm altındaki illegal örgütler." Bu da bu örgütlerden bir tanesidir.

DAEŞ KANSER İLLETİ: Suriye'deki ihtilafın beşinci yılında hem ülkemizin hem de Avrupa toplumunun güvenliği tehdit altındadır. DAEŞ, Suriye halkına karşı kullanılmak amacıyla rejim tarafından desteklenen bir terör örgütüdür. Bu örgütün barbarca eylemlerini bir kez daha kınıyorum. Bu yapılanların bizim dinimizle, inancımızla, vicdanımızla hiçbir ilgisi yoktur. Bu kanser illetinden inşallah hep birlikte kurtulacağız. Sınırda tek yanlı oldu bittilere rıza göstermeyeceğiz. Suriye'de demografik yapıyı değiştirme çabalarını asla kabul edemeyiz.


KOBANİ PROVOKASYONU: Kobani'den gelenlere de kapılarımızı açtık. Yaklaşık 190 bin kişiye. Fakat bu olaylar üzerinden bize ve ülkemize karşı kara propaganda başlatıldı. Oradaki kardeşlerimize Kürt olduğu için sahip çıkmadığımız gibi alçakça bir yalan ortaya atıldı. Benim 'Kobani düştü düşüyor' açıklamamı başka yere çekerek bir Türkiye düşmanlığı pompalandı. Bu tür kampanyalara karşı hepimizin dikkatli olması gerekir.

TERÖRİST AYRIMI YAPILMAMALI:
Terörizmle mücadelede ayrım gözetilmemesi gerektiğine inanıyoruz. Her ülke adı ister DAEŞ, ister PKK, ister DHKP-C olsun teröristlere karşı etkin işbirliği yapmak zorundadır. Teröristlerin hepsi vahşidir hepsi kötüdür.

DOĞU TÜRKİSTAN HABERLERİ MANİDAR: Bu ay sonu itibari ile bir Çin seyahatim söz konusu. Bu seyahatim öncesi gelişmeler manidardır. Cumhurbaşkanı olarak dünyanın her köşesinde bizim soydaşlarımız var. Çin Sincan bölgesinde kardeşlerimize baskı yapıldığı haberleri hassasiyetlere yol açtı. Sosyal medyada dolaşan bir kısım yalan ya da yanlış haberler... Asla tasvip etmediğimiz hadiseler yaşandı. Türkiye tüm soydaşları gibi Çin'deki Uygurların da sonuna kadar yanındadır. İstanbul'da yaşanan provokatif olaylar ne bizim misafirperverliğimize yakışır ne de Uygur kardeşlerimizin derdine derman olur. Ülkemize gelen Doğu Asyalı bütün dostlarımızın misafirlerimizin can güvenliği bizim namusumuzdur. Güvenlik güçlerinin de çok daha hassas olacağını düşünüyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Karanlık örgütle mücadele edin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN