“Türkiye’deki taşeronlar rahatsız”

A haberde yayınlanan Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre programına, bu hafta Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut konuk oldu. Bulut, gündeme dair çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar…

Giriş Tarihi: 11.7.2015 01:16
“Türkiye’deki taşeronlar rahatsız”
"BİR TEKRAR SEÇİM OLMASI SÖZ KONUSU TÜRKİYE'DE"
Bir tekrar seçim olması söz konusu Türkiye'de. Yüzde 50 koalisyon kurulur, yüzde 50 seçim olur. Şu anda kimse sonucunu bilmiyor. Ama tekrar seçime giden bir Türkiye'de, bir yayın grubunun, bir haber kanalının yayın yapma özgürlüğünün tehdit ve şantajla devlet erki kullanılarak, devletin RTÜK'e verdiği yetkiler kullanılarak 40 yayına kadar durdurulması bu ülkede hala yerleşik düzen ve uzantılarının maalesef devlet kadrolarında yer aldığını gösteriyor. RTÜK bağımsız bir kurum olabilir ama sonuçta devlet erkinin gücünü kullanan bir kurumdur, kuruluştur, kuruldur.

"TÜRKİYE'DEKİ TAŞERONLAR RAHATSIZ"
Eğer Çin, Türkiye'de gerçek üretim için Türkiye ile işbirliği yaparsa; Rusya, Türkiye ile işbirliği yaparsa; 1945'ten beri İngilizler'in, Almanlar'ın verdiği eski kalıplarla bu ülkede otomobil üreten, dolap üreten, saat üreten bu insanlar, bu taşeronlar rahatsız olmaz mı? Türkiye'de gerçek bir burjuvazi yoktur. Türkiye'de bir montaj burjuvazisi vardır. Bu montaj burjuvazisi 60 yılda ortaya çıkan ve gerçek burjuvazinin entelektüel seviyesinden çok uzakta bir burjuvazidir. Böyle bir yapı içinde Türkiye'deki taşeronlar rahatsız. Nasıl, A Haber olmaması gereken bir şekilde çıkıyorsa onlara göre, nasıl var olan medya düzenini deliyorsa; bir Çin bankasının Türkiye'ye gelmesi de onların kurduğu sisteme aykırıdır. Dolayısıyla ne yapmak gerekir? Türkleri Çin bankasından uzak tutmak gerekir. Ne yapmak gerekir? Uygur Türkleri ile Çinliler arasındaki sorunu medyada büyütmek gerekir. Olmayan resimlerle bunu servis etmek gerekir. Ya Çin, Türkiye'de bir otomobil fabrikası kurarsa? Ya Çin, yerleşik düzenin ürettiği malları Türkiye'de üretmek isterse? Ya bir işbirliği doğarsa? Dolayısıyla bunların kimler tarafından yapıldığını herkesin çok iyi bilmesi lazım.

"ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI'NIN KİME NE ZARARI OLABİLİR?"
Üçüncü Havalimanı'nın kime ne zararı olabilir? Bunu bana birisi mantıklı anlatsın. Kime yararı olur biliyor musunuz? Bu ülkenin gelişmesini istemeyen yurt dışındaki odaklar ve içerideki odaklara yararı olur. Üçüncü havalimanı yapılmazsa ne olur? Türk Hava Yolları genleşemez. Bugün Türk Hava Yolları dünyanın en fazla alana, en fazla noktaya uçan havayolu ve Türkiye havayolları açısından dünyanın en büyük habı haline geliyor. Üçüncü havalimanı bittiği zaman dünyanın en büyük habı Türkiye. Batılı bankaların hiçbiri kredi vermek istemiyor. Ama bir Rus bankası gelip bunu fonluyor. Bir Çin bankası, Türkiye'deki projeleri fonlamak istiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Türkiye’deki taşeronlar rahatsız”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN