Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'En önemli sorun terörle mücadele'

Giriş Tarihi: 13.7.2015
'En önemli sorun terörle mücadele'
, Türkiye'nin birlik ve beraberliğinin her zamankinden daha çok önem taşıdığını belirterek "Terör mücadele ön önemli sıkıntıdır" dedi. Sanat ve spor dünyasından ünlü isimleri Cumhurbaşkanlığı Tarabya Yerleşkesi'ndeki iftarda ağırlayan Erdoğan, konuşmasında şu mesajları verdi:
FİLM VE DİZİLERİN BAŞARISI: Sanatçının, sporcunun; özellikle ulusal ve uluslararası bazda hakikaten bizim kendileri ile iftihar ettiğimiz siz değerli temsilcilerimizin konumu, çok çok önemli. Sporda, sanatta elde edilen başarılar. Özellikle sanatçılarımızın, artık uluslararası çekilen filmler vesaire... Artık Körfez'den tutun Batı'ya, Amerika'ya kadar bizim filmlerimiz izlenir hale geldi. Bunlar bizim için iftihar meselesi. Bunun daha ilerlemesi lazım. Bizim devlet olarak elimizden gelen desteği vermek suretiyle bunu çok daha ilerilere taşıyacağız.
TERÖRÜN KAYNAĞI BELLİ: Birliğiniz, beraberliğiniz her zamankinden daha çok önem arzediyor. Bakın bir terör mücadelesi bizim için ön önemli sıkıntıdır. Bu terörün kaynakları bellidir. Çünkü eğer bu ülke teröre kurban edilirse yazık olur. Şunu bilin ki Türkiye'nin birliği beraberliği sadece Türkiye için değil, bölge için ve dünyada ki mağdur mazlum milletler için bir örnek teşkil edecektir.
BİZİ KİMSE YIKAMAZ: Benim arzum, isteğim şu; biz, birlikte olursak, biz, iri, diri, kardeş olursak, hep birlikte Türkiye olursak, o zaman bizi kimse yıkamayacaktır. Bunu başarmamız lazım. Türkiye'nin buna ihtiyacı var. Bizim ikide bir önümüze getirilen bu Türk'tü, Kürt'tü, Laz'dı, Çerkes'di... Ben artık diyorum bizim kitabımızda bunların yeri yok.
BÜTÜNLEŞMEYE MECBURUZ: Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığında bütünleşmeye mecburuz. Orda bir olmaya beraber olmaya mecburuz. Çünkü burada bir millet kavramı nedir diye soruyorsak, millet kavramının içerisinde Türk'ü de vardır, Kürt'ü de vardır, Laz'ı da vardır... Millet budur. Millet bir çeşnidir. Bunu farklı yerlere çekmenin hiçbir anlamı yok.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'En önemli sorun terörle mücadele'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN