Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hiçbir ön şartımız yok'

Giriş Tarihi: 13.7.2015
'Hiçbir ön şartımız yok'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün başlayacak koalisyon görüşmeleri için "Hiçbir ön şartımız yok" dedi. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın Yenikapı Etkinlik Alanı'nda düzenlediği iftara katılan Davutoğlu, şunları söyledi:
* KARDEŞİNİZ OLARAK KONUŞACAĞIZ: Bütün siyasi partilerimize seslenmek istiyorum. Ben onların misafiri olduğum her anda siyasi nezaket, siyasi basiret ve feraset duyguları içinde götüreceğimiz bütün teklifleri, düşüncelerimizi, kanaatlerimizi açık yüreklilikle ve bu ülkenin sadece başbakanlık görevini, sorumluluğunu almış bir vatandaş olarak değil, bütün diğer vatandaşlarıyla eşit haklara sahip, bu ülkeye en derinden aidiyet hisseden bir kardeşiniz olarak bunları konuşacağız.
* HEPİMİZİN SORUMLULUĞU VAR: Ümit ederim ki en kısa zamanda Türkiye'de herkesin mutmain olacağı bir formülle, yöntemle, usul ve üslupla yeni hükümeti kurarız. Bütün çağrımız, zaman kaybına sebebiyet vermeyecek şekilde, karşılıklı anlayış içinde bu hükümeti oluşturmaktır. Gün farklılıkları derinleştirme günü değil, gün gerilimleri azaltma, farklılıkları asgariye indirme, mümkünse yok etme günüdür. Farklılıkları sadece özgürlük alanlarının yansıdığı güzel bir çeşitlilik, güzel bir zenginlik olarak görmek gereken günlerdeyiz. Hepimizin bu ağır sorumluluğu var.
* HÜKÜMETİ İLGİLENDİREN KONULAR: Hiçbir ön yargı ve ön kabulümüz yok. Hiçbir ön şartımız da yok. Hükümet etmenin gerektirdiği bütün ana unsurları, muhtevi konuları görüşmeye hazırız. Sadece hükümetle ilgili olmayan hususları bütün bu tartışmaların dışında tutmak gerektiğini düşünüyoruz, başta Cumhurbaşkanlığı makamı olmak üzere. Bu tür tartışmaların ötesinde, iyi niyetle masaya oturacağız. İnşallah hayırlı bir netice hasıl olur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hiçbir ön şartımız yok'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN