Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koalisyon görüşmelerinde dikkat çeken ayrıntılar

Koalisyon görüşmelerinde ilkler yaşanıyor. CHP ikinci kez, HDP ilk kez Başbakan ziyaretine ev sahipliği yapıyor. MHP Genel Merkezi ise hiç Başbakan ağırlamadı.

Giriş Tarihi: 14.7.2015 19:32 Güncelleme Tarihi: 14.7.2015 19:34
Koalisyon görüşmelerinde dikkat çeken ayrıntılar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 63'ncü hükümeti kurmakla görevlendirdiği Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ilk tur koalisyon görüşmeleri bazı ilklere de sahne oluyor. CHP Genel Merkezi 9 yıl aradan sonra ilk kez bir Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nı ağırlarken, HDP Genel Merkezi ise ilk kez Başbakan ziyaretine ev sahipliği yapacak. MHP Genel Merkezi'nin Balgat'taki binasını ise bugüne kadar hiç T.C Başbakanı ziyaret etmedi.

CHP'YE 9 YIL ARADAN SONRA İLK ZİYARET

Koalisyon görüşmeleri kapsamında önceki gün CHP'nin Söğütözü'ndeki Genel Merkezi'ne giden Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ziyareti 9 yıl aradan sonra CHP Genel Merkezi'ne Başbakanlık düzeyinde yapılan ilk ziyaret oldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 2006 yılında CHP'nin yeni Genel Merkez binasına taşınması nedeniyle dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulunmuştu. Davutoğlu ise Dışişleri Bakanı iken CHP'yi ziyarete gitmişti.

HDP İLK KEZ BAŞBAKAN AĞIRLAYACAK

Başbakan Ahmet Davutoğlu yarın HDP'yi de ziyaret edecek. HDP Genel Merkezi Davutoğlu'nun ziyareti ile ilk kez bir Başbakan ziyaretine de ev sahipliği yapmış olacak. Davutoğlu Dışişleri Bakanlığı döneminde siyasi partileri ziyareti kapsamında BDP Genel Merkezi'ne bir ziyaret gerçekleştirmişti.

MHP'YE HİÇ ZİYARET OLMADI

MHP'nin Balgat'taki Genel Merkezi'ne bugüne kadar hiç Başbakan gitmedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görüşme talebine Genel Merkez yerine TBMM'deki makam odasında randevu verince koalisyon görüşmesi bugün Meclis'te gerçekleşti ancak MHP'nin Genel Merkez binası yine bir Başbakan'a ev sahipliği yapamadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koalisyon görüşmelerinde dikkat çeken ayrıntılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN