Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Tarihe örnek gösterilecek bir iz bırakacağız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Zor zamanlarında kardes¸lerimizin yanında yer alarak, tarihe insanlık adına iftihar vesilesi olacak, o¨rnek go¨sterilecek bir iz bırakacagˆımıza inanıyorum" dedi.

Giriş Tarihi: 16.7.2015 13:21
'Tarihe örnek gösterilecek bir iz bırakacağız'
Cumhurbas¸kanı Recep Tayyip Erdogˆan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, rahmet, merhamet ve bereket ayı olan Ramazan-ı S¸erif'in sonuna gelindiğini, millet olarak sevgiyle, muhabbetle kucaklas¸ılacak bir bayrama daha kavus¸ulduğunu belirtti.

Du¨nyanın pek c¸ok yerinde Mu¨slu¨manların, bu bayrama da go¨zleri yas¸lı girdiğini belirten Erdoğan, şunları ifade etti:

"Filistin'de yıllardır su¨ren zulme ve haksızlıklara, Irak'ta yu¨z binlerce insanın, Suriye'de son 4 yılda 300 binin u¨zerinde masumun o¨lu¨mu¨ne seyirci kalan Batı, kendi c¸ıkarlarını korumak ugˆruna tu¨m du¨nyaya telkin ettigˆi ilkelere sırtını do¨nu¨yor. I·s¸te bo¨yle bir ortamda Tu¨rkiye, tarihinden, ku¨ltu¨ru¨nden, vicdanından aldıgˆı gu¨c¸ ve sorumlulukla hakkı, hakikati, insani degˆerleri savunma konusunda tutarlı bir c¸izgi izlemenin c¸abası ic¸inde. Bu durus¸un elbette bize bir maliyeti var. Ama tarihe ve ecdada kars¸ı sorumlulugˆumuz, millet olarak bu fedakarlıgˆı go¨ze almamızı zorunlu kılıyor."

Erdoğan, "Bugu¨n de zor zamanlarında kardes¸lerimizin yanında yer alarak, tarihe insanlık adına iftihar vesilesi olacak, o¨rnek go¨sterilecek bir iz bırakacagˆımıza inanıyorum. Ramazan Bayramı, ins¸allah, millet olarak bu anlayıs¸ etrafında yekvu¨cut olmamızı sagˆlayacaktır" dedi.

TBMM Başkanı Yılmaz: Uzlaşma kültürünü yaşatmak zorundayız

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, bayramın manevi ikliminin herkesi kuşatması, milleti iyilikte, doğrulukta ve hayırda buluşturması dilediğinde bulundu.

Yılmaz, insanlığın kurtuluşuna ve aydınlanmasına vesile olan İslam'ın getirdiği mesajlara bugün, dünden daha fazla ihtiyaç olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin yarınlarını bugünden teminat altına alacak, ekonomik, siyasal ve toplumsal bakımdan gelişmesini sağlayacak reformların yapılmasına ihtiyacımız vardır. Özellikle siyaset kurumu olarak milletimizin bizlere duyduğu güveni boşa çıkarmamakla yükümlüyüz. Sorunlarımızı çözmek ve geleceğimizi inşa etmek için aramızdaki diyalog kapısını açık tutarak uzlaşma kültürünü yaşatmak zorundayız.

Kılıçdaroğlu: Her şeyden önce Türkiye

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise yayımladığı mesajda, "Demokrasi, çatışma yerine uzlaşmayı, kutuplaşma yerine birlikte yaşamayı zorunlu kılan bir siyasi sistemdir. O yüzden iç veya dış bütün sorunlarımızla yüzleşirken, ortak akıldan yararlanmak, toplumun tüm kesimlerine hoşgörü içerisinde yaklaşmak demokrasinin olmazsa olmazıdır" dedi.

Siyasetin Türkiye'ye ve millete huzur vermesi ve ülkenin yeni ufuklara yelken açması için gerekli öngörüye sahip olması gerektiğine vurgu yapan Kılıçdaroğlu, "Siyasetin asli görevi dört kelimeden ibarettir: 'Her şeyden önce Türkiye.' Herkes bu bilinçle hareket etmeli, Türkiye'ye hizmet etme onuruna layık olmalıdır" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tarihe örnek gösterilecek bir iz bırakacağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN