Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da için özel villa yapılıyor!

Kasım ayında zirvesinin gerçekleşeceği 'te hazırlıklar tam gaz devam ediyor. 'nın 2 gün konaklayacağı Belek'te kendisine özel villa inşa ediliyor. İşte G-20 Zirvesi için yapılan hazırlıklardan bazı önemli detaylar;

Giriş Tarihi: 18.7.2015 10:39 Güncelleme Tarihi: 18.7.2015 10:49
Antalya'da Obama için özel villa yapılıyor!
Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB)Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Uğurlu, liderler zirvesi hazırlıklarına ilişkin çok özel bilgiler paylaştı.

15-16 Kasım tarihlerinde Belek'te gerçekleştirilecek olan G-20 Zirvesi öncesi yapılan özel hazırlıklar hakkında Hürriyet'e bilgi veren Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB)Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Uğurlu, zirvede ana bina olarak Regnum Carya Golf Spa Resort Hotel'in belirlendiğini söyledi.

"ÖZEL VİLLALAR HAZIRLANIYOR"

Türkiye başta olmak üzere, ABD, İngiltere, Rusya, Japonya, Kanada, Almanya, Fransa, İtalya, Avustralya, Brezilya, Arjantin, Hindistan, Çin, Endonezya, Meksika, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Güney Kore ve Avrupa Birliği Komisyonu liderlerinin ağırlanacağı zirve için özel yapıların da hazırlandığını kaydeden Uğurlu, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Barack için güçlendirilmiş mermer ve kurşungeçirmez camlar kullanılan iki özel villa hazırlandığını kaydetti.

"GEMİDE KONAKLAMA İHTİMALİ VAR"

Zirve öncesi ilk gelen bilgilerde Obama'nın Belek'teki otellerde konuklayacağı bilgisi verildiği fakat bu bilginin birkaç gün önce değiştirildiğini vurgulayan Uğurlu, "Bu villalar tamamlanıyor ancak bu yatırıma giren arkadaşımız hüsrana uğrayabilir. Çünkü bize gelen son bilgiye göre G-20 zirvesine katılacak olan Obama, otellerimizde kalmayı planlamıyor. Üst düzey yetkililer Obama'nın özel bir gemide 2 gün konaklayacağı bilgisini verdi. Yani kendisi toplantılara katılıp kendisi için tahsis edilen gemide konaklayacak" dedi.

BÖLGE KAPATILACAK

G-20'ye sadece Obama'nın değil, Vladimir Putin, Angela Merkel gibi üst düzel liderlerin katılmasının beklendiğini belirten Uğurlu, organizasyona ilişkin güvenlik çalışmalarının devam ettiğini vurgulayıp şöyle dedi: "10-20 Kasım tarihlerinde Belek kısmen kapatılacak. Üçkum Tepesi, Taşlıburun ve İskele mevkiinde bulunan otellere hiçbir şekilde müşteri kabul edilmeyecek. Güvenlik ile ilgili atılması gereken adımları Dışişleri Bakanlığı organize ediyor. Biz talimatları Müsteşar Yardımcısı Ayşe Sinirlioğlu'ndan alıyoruz."

MİLYONLUK VİLLA
Obama için hazırlandığı söylenen milyonluk villaların yapımında görev alan yetkililer villalara ilişkin şu bilgileri verdi: "Tek bir villa maliyeti 25 milyon lira. İstanbul'dan projelerin gelmesiyle villanın inşaatına başladık. Villanın ana gövdesinde neredeyse hiç tuğla kullanılmadı. Bu malzeme yerine güçlendirilmiş özel nitelikli mermer kullandık. İnşaatın iskeleti ise tamamen çelik levhalar üzerine kuruldu. Villamızda son teknoloji kurşungeçirmez camlar kullandık."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'da Obama için özel villa yapılıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN