Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu son noktayı koydu: İhraç ederiz

CHP Lideri , ve Murat Hazinedar'ın usülsüz mal edinme iddiasıyla ilgili olarak son noktayı koydu.

Giriş Tarihi: 22.7.2015 08:09 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:10
Kılıçdaroğlu son noktayı koydu: İhraç ederiz
CHP Genel Başkanı , partisinin ve Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile ilgili usulsüz mal edinme iddialarına ilişkin Habertürk'e konuştu.

Kılıçdaroğlu, İlgezdi'yle ilgili iddialara ilişkin olarak, "İşin doğrusu şu: CHP'li belediyeler suçlandığı zaman gayet açıklıkla gittiler savcılığa; 'Aleyhimize soruşturma açın' dediler. Bu yürekliliği bütün belediye başkanlarının göstermesini isterim. İşin özü budur. Kendisine güvenen herkes bu yola başvurursa o zaman bütün sorun çözülür" dedi.

AKLANMANIN YOLU MAHKEMEDİR

Şişli'de yaşanan olayda Hayri İnönü'nün başvurularına mahkemenin ret yanıtı verdiğini ve eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün hukuk nezdinde aklanmış olduğunu hatırlattığımızda Kılıçdaroğlu, "Sonuçta bir sürü dedikodu üretiliyor. Bunlar ne kadar doğrudur yanlıştır, halkın tercihine bağlı. Aklanmanın bir yolu vardır, o da mahkemelerdir. Sizin aleyhinize bir durum çıkarsa o zaman gereği yapılır" dedi.

İHRAÇ YOLU AÇIK:

Kılıçdaroğlu, yargıda aleyhlerinde bir durum çıkarsa CHP'li belediye başkanları için ihraç yolu başta olmak üzere parti disiplin kurallarını işletir misiniz?" soruma da kesin bir dille yanıt verdi ve "Elbette hiç kimsenin tereddüdü olmaz. Biz yargıya boşuna başvurmuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu son noktayı koydu: İhraç ederiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN