Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanlığı'ndan o iddialara yalanlama!

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Bilal ve Sümeyye Erdoğan'ın DAEŞ ile ilişkili olduğu yönündeki iddialar yalanlandı.

Giriş Tarihi: 23.7.2015 22:49
Cumhurbaşkanlığı'ndan o iddialara yalanlama!
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi, bazı basın organlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan'ın IŞ��D terör örgütü ile ilişkili olduğu yönündeki iddiaları yalanlayan bir açıklama yayımladı.

Açıklamada, 'Türkiye ile DAEŞ arasında ilişki bulunduğu izlenimi uyandırmak için algı operasyonları yapıldığı' kaydedilerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çocukları ile ilgili iddialarında bunun bir parçası olduğu vurgulandı. Erdoğan'ın çocukları ile IŞİD arasında ilişki olduğu yönündeki iddiaların mesnetsiz olduğu belirtilerek; 'Bu tür iftira ve yalanlara aracılık etmek, gazetecilik etiğiyle bağdaştırılamayacağı gibi kişilik haklarına da aleni bir saldırı niteliği taşımaktadır' denildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullandı: 'Türkiye ile terör örgütü DAEŞ arasında ilişki bulunduğu izlenimi uyandırarak, ülkemizin imajını zedelemeyi amaçlayan algı operasyonlarına her gün bir yenisi eklenmektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı, oğlu Bilal Erdoğan'ı ve kızı Sümeyye Erdoğan'ı, DAEŞ ile ilişkili göstermeye çalışan ve son günlerde ahlaksızca piyasaya sürülen mesnetsiz iddialar da, Türkiye'ye karşı yürütülen karalama kampanyasının bir parçası olup tümüyle yalandır. Esed rejimi ve işbirlikçilerinin destekçisi olan bir takım yabancı internet sitelerinde uydurulan bu çirkin iftiralar, Türkiye aleyhtarlığıyla dikkati çeken bazı mecralar tarafından da alıntılanmakta, Türkiye'de ise tezviratı adeta meslek edinen kimi internet siteleri tarafından haber kisvesi altında dolaşıma sokulmaya çalışılmaktadır. Bu tür iftira ve yalanlara aracılık etmek, gazetecilik etiğiyle bağdaştırılamayacağı gibi kişilik haklarına da aleni bir saldırı niteliği taşımaktadır. Vatandaşlarımızın da canına kast eden terör örgütü DAEŞ'e karşı Türkiye'nin öteden beri kararlı biçimde mücadele vermekte olduğu gerçeği, hiçbir surette örtbas edilemez. İftiralara ilişkin tüm hukuki haklarını mahfuz tutan Sayın Cumhurbaşkanımız, medya organlarını, Türkiye'yi hedef alan algı operasyonlarına alet olmama hususunda gerekli duyarlılığı göstermeye davet etmektedir.'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanlığı'ndan o iddialara yalanlama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN